/Zima w Polsce – dokąd pojechać?

Zima w Polsce – dokąd pojechać?

Z zimą kojarzą nam się święta oraz ferie. Jest to czas wyjazdów, aby odpocząć od zgiełku dnia codziennego. Polacy dość często wybierają się za granicę, ale czy słusznie? Jak mówi przysłowie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że w Polsce może być równie pięknie jak w innych zakątkach świata, a nawet jeszcze bardziej magicznie. 

Podlasie 

Jest jednym z najbardziej niedocenianych regionów w Polsce. Urzeka nie tylko niezwykłą przyrodą, ale również kulturą i gościnnością. Szczególnie zimą warto odwiedzić Podlasie, a w szczególności Puszczę Białowieską, która będąc przykryta białym puchem wygląda wręcz bajecznie.

Bieszczady 

Są najdzikszymi polskimi górami. Otulone puchem będą idealnym miejscem na wyjazd dla osób, które potrzebują samotności oraz spokoju. Połączenie dzikości i spokoju sprawi, że zaznamy czegoś niezwykłego. 

Zakopane 

Wisienką na torcie na pewno jest Zakopane, które zostało okrzyknięte „zimową stolicą Polski”. Nie bez powodu co roku do miasta położonego u stóp Tatr, przyjeżdżają rzesze turystów. Sprzyja temu bajkowa aura i piękno tatrzańskiej przyrody. Dodatkowo do odwiedzenia zachęca świetnie rozwinięta infrastruktura, góralska kultura oraz gościnność. W tak pięknym miejscu warto zadbać o odpowiednie zakwaterowanie. Godnym polecenia miejscem są Apartamenty Cicha Woda w Zakopanem, położone niedaleko centrum miasta. Wybierając tam nocleg, będziemy mieli prywatny widok na całe pasmo Tatr, a rankiem będzie budzić nas szum potoku.

Podziel się z innymi!