/Zawody przydatne w gabinecie stomatologicznym

Zawody przydatne w gabinecie stomatologicznym

Sprawne funkcjonowanie gabinetu dentystycznego opiera się nie tylko na pracy lekarza stomatologa. Część czynności wykonywana jest przez fachowców, którzy ściśle współpracują z lekarzem i mają nieustanny kontakt z pacjentami.

Wykwalifikowany pracownik medyczny

Higienistka stomatologiczna to stanowisko, które wiąże się z wieloma samodzielnymi obowiązkami. Należy do nich nie tylko wykonywanie zabiegów leczniczych, profilaktycznych i kosmetycznych w obrębie jamy ustnej, ale także promocja zdrowego uzębienia i regularnych kontroli u stomatologa oraz udzielanie porad z zakresu prawidłowej higieny jamy ustnej.

Odpowiedzialna jest także za przygotowanie stanowiska pracy dla lekarza i prowadzenie dokumentacji medycznej. Aby pracować w tym zawodzie, należy ukończyć policealne studium medyczne, które pozwala uzyskać dyplom zawodowy.

Technik dentystyczny to jeden z popularniejszych zawodów wyszukiwanych przez świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich w Polsce. Zajmuje się on m.in. wykonywaniem protez zębowych, aparatów ortodontycznych i szyn dentystycznych. Jest to niezwykle potrzebny zawód, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę stomatologa i ortodonty.

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny nieustannie wzrasta, na co duży wpływ ma rosnąca świadomość społeczna na temat prawidłowego dbania o stan uzębienia. Miejsc oferujących kształcenie w zawodzie technik dentystyczny lub higienistka stomatologiczna Warszawa oraz inne miasta oferują w wielu różnych placówkach.

Podziel się z innymi!