/Zalety podłóg przemysłowych

Zalety podłóg przemysłowych

Dobór podłóg przemysłowych jest bardzo ważny, ponieważ jej zadaniem jest ładnie wpasować się do wnętrza i zachowywać swój wygląd na lata. Najpowszechniejsze to parkiety, wykładziny oraz płytki ceramiczne. 

Co lepiej, parkiet czy panele?

Jeżeli chodzi o parkiet to jeden z najpopularniejszych rodzajów podłóg. Dobrze wygląda, jest miły w dotyku i jest ciepły. Niestety słabo przewodzi ciepło, więc zastosowanie parkietu niekorzystne dla ogrzewania podłogowego. Podczas wyboru tego z jakiego drewna powinno się mieć parkiet powinniśmy zwrócić uwagę na twardość. Im drewno odznacza się większą twardością tym jest bardziej odporne na ścieranie i zarysowania takie jak np.: dąb czy jesion. Niestety im wyższy stopień twardości tym większa cena.

Panele kiedyś były uważane za słabą propozycje, ponieważ charakteryzowały słabą wytrzymałością. Obecnie jest jednak inaczej. Ich wykonanie jest znacznie staranniejsze, a co ważne są bardzo łatwe w montażu. Nie wymagają również żadnych zabiegów upiększających. Są wykonane z różnych materiałów, t.j.: laminowane, drewniane i winylowane. Laminowane mają cztery warstwy. Trzy konstrukcyjne i jedną dekoracyjną, która przesądza o wyglądzie panelu. W drewnianych powierzchnia wykonana jest z drewna pokrytych lakierem lub olejem. Winylowe na powierzchni pokryte są przeźroczystym PVC. Są miękkie i ciepłe w dotyku, dlatego często używane są jako podłogi przemysłowe.

Płytki i wykładziny

Płytki są najczęściej stosowane w łazienkach i kuchniach chociaż coraz częściej można zobaczyć je również w salonach. Jak parkiety charakteryzują się trwałością i odpornością na ścieranie. Wykładziny podłogowe dobrze tłumią dźwięki, są miękkie i ciepłe. Dobrze sprawdzają się w pokojach dla dzieci ale już pomieszczeniach gdzie mogą biegać zwierzaki już nie, ponieważ trudno jest je doprać.

Podziel się z innymi!