/Zakres podstawowych usług firm sprzątających

Zakres podstawowych usług firm sprzątających

Które prace domowe zlecić?

W dzisiejszej rzeczywistości, gdy świat pędzi jak opętany, nie znajdujemy czasu na prozaiczne codzienne czynności, takie jak porządki domowe. Po całym dniu intensywnej pracy, zwyczajnie nie mamy sił, wolimy spędzić czas z bliskimi lub zrelaksować się w wannie z bąbelkami. W czystej wannie! Na szczęście nie musimy sami jej szorować. Dbanie o czystość w domu lub mieszkaniu możemy powierzyć profesjonalistom. Oto zakres obowiązków, które bez problemu oddamy w ręce wyspecjalizowanej firmy:

– odkurzanie i mycie podłóg,

– opróżnianie śmietników,

– mycie kuchni i łazienki,

– mycie okien,

– ścieranie kurzu,

– pranie dywanów, wykładzin,

– podlewanie kwiatów,

– zamiatanie przed domem,

– prasowanie.

Ile kosztuje zawsze czysty dom?

Gdy już wiemy, które prace zlecimy, czas sprawdzić jakie koszty się z tym wiążą. Wykupując regularne usługi, możemy liczyć na niższe stawki. W przypadku jednorazowego zlecenia, np. po rodzinnej imprezie, za godzinę prac poniesiemy wyższy koszt. I tak:

sprzątanie domu cena za godzinę: od 100 zł do 150 zł.

Osobno wycenianą pracą domową jest prasowanie. Często cena dotyczy rodzaju ubrania czy materiału i liczby sztuk odzieży. Można jednak spotkać także stawki godzinowe:

prasowanie cennik za godzinę: od 30 zł.

Utrzymanie czystości w biurach

Przy wycenie usług dla biur bierze się pod uwagę metraż powierzchni przeznaczonej do wykonania prac. Ceny mogą być wyższe w porównaniu do zleceń w mieszkaniach czy domach. Jest to przede wszystkim związane z koniecznością wykonania dodatkowych zadań, takich jak np.:

– czyszczenie ekspresu do kawy,

– przecieranie monitorów, telefonów i innych sprzętów biurowych,

– czyszczenie krzeseł biurowych,

– mycie blatów i stołów,

– uzupełnianie artykułów higienicznych,

– mycie ścianek działowych,

– pranie tapicerowanych mebli.

Czy warto wynająć firmę sprzątającą?

Usługi porządkowe nie należą do najtańszych, jednak zaoszczędzony czas możemy poświęcić na inne, milsze zajęcia lub zainwestować w generowanie dochodu, który przewyższy poniesiony koszt. Warto przyjrzeć się priorytetom. Przedsiębiorcy postąpią rozsądnie, wybierając usługodawców, którzy zaoferują najlepszy stosunek ceny do jakości.  

Podziel się z innymi!