/Z kamerą czy bez – jakiego drona kupić?

Z kamerą czy bez – jakiego drona kupić?

Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnego rodzaju dronów. Początkującemu operatorowi trudno jest dobrać model, który spełni jego oczekiwania. Przed dokonaniem wyboru warto jest zrozumieć, w jaki sposób niektóre parametry czy dodatkowe wyposażenie wpływają na eksploatacje i parametry lotu.

Drony wyposażone w kamerę

Są to zdecydowanie najpopularniejsze drony. Zamontowane na nich aparaty i kamery pozwalają uzyskiwać niesamowite kadry, w sposób tani i bezpieczny. Zakres cenowy jest bardzo duży i w internecie znaleźć można urządzenie dostosowane do każdego budżetu. Drony które wyposażone są w urządzenia nagrywające, umożliwiają podgląd na żywo, co pomaga latać na dalsze odległości przy zachowaniu pełnej kontroli. Trzeba jednak pamiętać, że kamera zmniejszy jego stabilność urządzenia, odsuwając środek ciężkości od poziomu śmigieł. 

Drony bez kamery

Bardzo lubiane przez operatorów ze względu na parametry lotu. Są znacznie lżejsze, dodatkowo środek ciężkości znajdujący się blisko linii śmigieł pozwala na stabilny lot nawet przy silnym wietrze. Z tego powodu, są często używane do szybkiego transportu. Znajdują zastosowania w bardziej nietypowych zdaniach, jak rozbiórki budynków, naprawy sieci elektrycznych, wspierają przedłużanie łączności czy badania meteorologiczne. Świetnie nadają się do nauki latania. Delikatnie reagują na trudne warunki, są stabilne podczas lądowania, wybaczają błędy. Pozwalają również na dłuższe loty, niż drony wyposażone w dodatkowe obciążenie.

 

Podziel się z innymi!