/Z jakiego materiału drzwi wybrać?

Z jakiego materiału drzwi wybrać?

Wybór drzwi może być problemem oraz przyprawić o zawrót głowy. Modeli jest bardzo wiele, a różnią się one między innymi materiałem, z jakiego są wykonane. Wybór materiału, z jakiego mają być wykonane drzwi będzie dużo prostszy po przeczytaniu poniższego artykułu.

Wybór drzwi wykonuje się przede wszystkim ze względu na pokój, w jakim będą one miały swoje zastosowanie. Dodatkowo drzwi powinny pasować do innych elementów stolarki w pokoju oraz domu, a także ich cena musi być odpowiednia biorąc pod uwagę nasz budżet.

Najpopularniejsze są drzwi drewniane. Jest jednym z najpopularniejszych typów drzwi, ponieważ jest trwały oraz cechuje go głównie solidność. W przypadku pomieszczeń urządzonych w sposób tradycyjny będą świetnie pasowały. Pomimo, że są nieco droższe, są warte inwestycji, ponieważ są bardzo wytrzymałe.

Kolejną kategorią ze względu na materiał są drzwi okleinowe. Są na równi popularności z drzwiami drewnianymi, ale różnią się wagą – są wiele lżejsze od drzwi drewnianych. Jest to możliwe, ponieważ są wykonane z płyt HDF lub MDF. Płyty takie pokrywa się okleiną. Ten rodzaj materiały świetnie sprawdzi się w domach lub mieszkaniach urządzonych nowocześnie.

Drzwi przeszklone – sprawdzą się w przypadku pomieszczeń takich jak przedpokój. Znajdą swoje miejsce w małych i ciemnych pomieszczeniach.
Drzwi aluminiowe – świetnie sprawdzą się w przypadku drzwi zewnętrznych, które będą wystawione na działanie czynników zewnętrznych.

Jeśli mówimy o drzwiach – należy pamiętać o klamkach. Polecaną inwestycją są klamki marki Olivaria.

Artykuł napisany we współpracy z Interno Drzwi – oferującego różnego rodzaju, w tym drzwi aluminiowe Warszawa.

Podziel się z innymi!