/Z jakich podstawowych elementów wyposażenia powinien się składać pokój dziecięcy?

Z jakich podstawowych elementów wyposażenia powinien się składać pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy powinien być dopasowany do wieku dziecka. Na nieco inne elementy trzeba zwrócić uwagę w przypadku przedszkolaka, a inne ucznia. Trochę inaczej aranżuje się pomieszczenie dla jednej pociechy, a inaczej, gdy rodzeństwo dzieli sypialnię. Jest jednak kilka mebli, które zawsze będą potrzebne.

Strefa wypoczynku

Wygodne łóżko to podstawa. Dla młodszego potomka można zdecydować się na mniejsze lub rosnące wraz z wiekiem. Dla rodzeństwa warto rozważyć piętrowe. Pozwoli to na dużą oszczędność miejsca. Niezależnie od wyboru, dziecku będzie miło w nim spać, jeśli będzie pościelone w ciepłą kołderkę, na przykład taką jak ze strony https://www.moker.eu/koldry-dla-dziecka-c-23_89.html oraz w kolorową pościel.

Strefa pracy

Dla szkolniaków obowiązkowe jest wygodne biurko i regulowane krzesło, dostosowane do jego wzrostu. W czasie kiedy kości rosną, a nastolatek nabiera przyzwyczajeń związanych z prawidłową postawą, jest to szczególnie istotne. Dobrze, jeśli pod blatem będzie wygodna duża szuflada i szafeczka na książki i akcesoria do szkoły.

W przypadku maluchów lepiej postawić na niski stolik i krzesełko. Parolatek będzie mógł swobodnie siadać i wstawać, bez pomocy dorosłych. A miejsce do malowania, klejenia, czy wycinania przyda się na pewno.

Przestrzeń do przechowywania

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć także szafy na ubrania oraz regału na zabawki. Kilkulatek będzie uczył się samodzielności i odpowiedzialności, jeśli od początku będzie miał możliwość wybierania sobie garderoby do założenia. W przypadku zabawek sprawdzą się zarówno łatwo dostępne miejsca, jak i takie, gdzie da się schować zabawki wymagające nadzoru rodzica.

Podziel się z innymi!