/Z jakich owoców przygotowywać koktajle?

Z jakich owoców przygotowywać koktajle?

Bycie fit jest modne, w związku z czym każdy chce się zdrowo odżywiać. Niestety niewielu z nas ma czas na przygotowywanie wartościowych oraz zbilansowanych posiłków. Dlatego też ludzie pragnący zgubić zbędne kilogramy lub po prostu chcący żyć lepiej, szukają gotowych zamienników. Na rynku znajdziemy obecnie wiele propozycji dla amatorów dietetycznej żywności. Jednym z takich produktów są mieszanki pomagające przygotować koktajl. Rzadko jednak kiedy, zdajemy sobie sprawę, że kupując tego typu towary nie dokonujemy najlepszego wyboru, ponieważ bardziej pożywny i o wiele tańszy napój możemy stworzyć sami.

Koktajle na każdą porę roku

Latem przygotowywanie gęstych i zdrowych mikstur jest łatwe. Każdy zna połączenie truskawek i jogurtu naturalnego. Gdy nadchodzi jesień, sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Na straganach królują gruszki i jabłka, a większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie koktajlu przygotowanego z tych właśnie darów sadu.

Jeśli jesteśmy tradycjonalistami i jako składnik płynnego posiłku uznajemy głównie owoce takie jak maliny oraz poziomki, nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć ich mrożonej wersji. Np. na stronie internetowej https://danex.pl/produkty/mrozona-jagoda/ kupimy pyszne jagody, które po zmiksowaniu z mlekiem staną się wspaniałym śniadaniem dla osoby będącej na diecie.

W chłodniejsze miesiące możemy wykorzystać także egzotyczne plony. Świetnie sprawdzi się tu kompozycja, w której będzie dominowało mango lub papaja. Zamiast cukru, warto natomiast dodać kawałek banana, który zapewni przyjemną słodycz.

Podziel się z innymi!