/Z czego zrobiona jest taśma klejąca ?

Z czego zrobiona jest taśma klejąca ?

Taśma klejąca (zobacz: taśma pakowa) jest bardzo przydatnym wynalazkiem. Mimo tego, że to tak proste narzędzie, powstało ono dopiero w latach dwudziestych minionego wieku. Od tamtego czasu, taśma klejąca jest bardzo powszechnym, a zarazem niebywale przydatnym akcesorium.

Z czego składa się taśma klejąca? Co prawda istnieje mnóstwo jej gatunków wyodrębnionych ze względu na przeznaczenie, niemniej jednak każdy z tych produktów wygląda podobnie.

Każda taśma klejąca nawinięta jest na tekturową lub plastikową rolkę. Musi być ona na tyle silna, by nie ugiąć się pod wpływem szybkiego i mocnego rozwijania taśmy. Część właściwą taśmy klejącej stanowi tak zwany nośnik. Może nim być pasek papieru, folii, siatki lub innego materiału. Jest on nawinięty na wspomnianą wyżej rolkę i używa się go poprzez rozwijanie. Niemniej jednak, sam nośnik, bez odpowiedniego kleju byłby bezużyteczny. Na wspomniany nośnik nakłada się zatem cieniutką warstwę kleju (w przypadku taśm dwustronnych znajduje się on po obu stronach nośnika). Klej używany do produkcji taśm klejących różni się oczywiście w zależności od zastosowania produktu. Niemniej jednak, w większości przypadków stosuje się klej akrylowy lub z różnych rodzajów kauczuku. Rzecz jasna taśmy używane do łączenia wymagających powierzchni, wyposażone są w dużo mocniejsze spoiwa.

Istnieje także wiele specjalistycznych rodzajów taśm. Należą do nich taśmy dwustronne, wodoodporne, piankowe, malarskie lub reklamowe np. taśmy klejące z nadrukiem. Wszystkie powyższe typy mają określoną rolę, z której świetnie się wywiązują.

Jeśli potrzebujesz konkretnej taśmy klejącej, udaj się do sklepu papierniczego lub budowlanego. Warto rozejrzeć się także za ofertami internetowymi. Życzymy powodzenia!

Podziel się z innymi!