/Wygodny i modny salon – czy trudno taki taki stworzyć?

Wygodny i modny salon – czy trudno taki taki stworzyć?

Pokój dzienny powinien być elegancki i modny, ale jednocześnie funkcjonalny. Taka kombinacja jest sporym wyzwaniem, lecz można ją osiągnąć, stosując się do paru zasad i wybierając właściwe wyposażenie. Pozwala to stworzyć pomieszczenie umożliwiające komfortowy odpoczynek, a jednocześnie robiące wrażenie na przyjmowanych gościach. Czym się kierować, żeby osiągnąć taki efekt? 

Podział na strefy i wybór nowoczesnych mebli

Przy aranżacji salonu warto podzielić takie pomieszczenie na parę stref, zależnie od tego jakie czynności mają być wykonywane w określonej części pokoju. Pozwala to wprowadzić do wnętrza odpowiedni ład i jednocześnie ułatwi codzienne funkcjonowanie. W ten sposób można wydzielić miejsce do pracy czy jadalnię, natomiast główną część salonu, powinna stanowić strefa relaksu. Przydadzą się tam stylowe fotele wypoczynkowe i kanapy, a modnym dodatkiem będzie stolik kawowy. Przy jednej ze ścian najlepiej ustawić nowoczesną meblościankę, która będzie bardzo praktyczna, a przy tym dobrze się prezentuje. 

Kolorystyka

W aktualnych trendach dekoratorskich, bardzo wiele uwagi poświęca się kwestii kolorystyki. W salonie dobrze sprawdzają się uniwersalne i raczej stonowane barwy, a całość można wtedy przełamać poprzez kolorowe pufy czy poduszki. W przypadku mebli, nieustannie w modzie pozostają wersje czarne i białe, najlepiej na wysoki połysk. Dobrze pasują one także do nowoczesnych wnętrz, w których stawia się na minimalizm i elegancję. Przy niewielkim metrażu sprawdzają się jasne odcienie, które optycznie powiększą daną przestrzeń. 

Podziel się z innymi!