/Wybrać pendrive czy dysk zewnętrzny?

Wybrać pendrive czy dysk zewnętrzny?

Dylemat pomiędzy pendrive’em a dyskiem zewnętrznym jest często spotykany. Oczywiście obie formy przechowywania danych mają swoje plusy i minusy, każda z nich została stworzona dla innego typu klientów. Dlatego przed zakupem przenośnej pamięci komputerowej warto zgłębić wiedzę na ich temat, aby dokonać racjonalnego i odpowiedniego zakupu.

Która pamięć zewnętrzna jest odpowiednia dla Twoich potrzeb?

Pendrive jest niewielkim urządzeniem, służącym do przenoszenia danych. Wielkość jest zdecydowanie jego główną zaletą. Pojemność pojedyńczego pendriva z reguły wystarcza na pomieszczenie zdjęć lub dokumentów, jednak nie jest ona na tyle duża aby zgromadzić ich ogromną ilość. Informacje zapisane na pendrivie mogą zostać odtworzone na dowolnym urządzeniu z wejściem USB. Ponadto, na rynku można znaleźc pendriva o wyglądzie dostosowanym do każdych gustów np. na https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe/pendrive-o-indywidualnym-wygladzie). Obecnie popularne są również pendrive z logo, obrazkami inicjałami.

Głównym plusem posiadania dysku zewnętrznego jest jego pojemność. I chociaż ceny dysków są wyższe, a one same zdecydowanie mniej poręczne, to prędkość transferu oraz ilość informacji, które dysk może pomieścić jest jego zdecydowanym atutem. Dysk zewnętrzny jest urządzeniem odpowiednim do pracy z dużymi plikami, w domu, przy komputerze. Jego kształt i wygląd jest prosty, w całości podporządkowany funkcjonalności.

Oba rodzaje zewnętrznych pamięci komputerowych mają swoje wady i zalety. Pendrive jest urządzeniem zdecydowanie bardziej poręcznym i funkcjonalnym, niż dysk zewnętrzny. Świetnie sprawdzi się jako przenośna pamięć dla osób, które potrzebują niewielkiej ilości pamięci do przechowywania zdjęć lub dokumentów. Natomiast dysk zewnętrzny jest idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących z dużymi plikami i dokumentami.

Podziel się z innymi!