/Wybór mebli do domu

Wybór mebli do domu

Decyzja dotycząca wyboru mebli do naszego domu powinna zależeć przede wszystkim od naszych planów aranżacyjnych. Nijak bowiem będzie wyglądać nawet najbardziej efektowna, bogato zdobiona sofa w stylu barokowym w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu i na odwrót: prosta, nowoczesna sofa będzie ginęła w przepychu barokowego wnętrza. Na szczęście jednak istnieje sporo rodzajów i stylów mebli, które mają charakter uniwersalny, pasujący do niemal każdego wystroju.

Neutralizm formy i barw

Świetnym przykładem uniwersalnego mebla jest komoda dąb San Remo, która, ze względu na dość neutralny wygląd, dobrze wygląda zarówno w wyrazistym, jak i stonowanym wnętrzu. W pierwszym tworzy dobre tło, natomiast w drugim może być nawet głównym atutem aranżacji. Ciepłe kolory dębowego drewna wprowadzają do pomieszczenia przyjemną nutkę przywodzącą na myśl wnętrze wiejskiej chatki. Z drugiej jednak strony prostota i schematyczność tworzywa sprawia, że dębowa komoda będzie idealnym meblem do domu urządzonego w stylu skandynawskim.

Dwa oblicza bieli

Innym pomysłem na uniwersalny mebel jest biała meblościanka. W zależności od charakteru jej powierzchni, może być bardzo stonowanym, sprawiającym wrażenie miękkiego meblem lub zdecydowanym, dodającym przestrzeni i wprowadzającym ciekawe efekty wizualne. W pierwszej roli najlepiej sprawdzi się matowa wersja meblościanki. Z kolei przykładem drugiej jest meblościanka biała o wysokim połysku. Taka błyszcząca powierzchnia tworzy intrygujące refleksy w świetle, dodając pomieszczeniu głębi i pewnej ulotności. Przez te połyski bowiem trudno określić, gdzie faktycznie znajduje się powierzchnia meblościanki.

Podziel się z innymi!