/Wybór dobrego pióra wiecznego

Wybór dobrego pióra wiecznego

Pióro wieczne to klasyczny przyrząd do pisania, będący znakomitą alternatywą dla nowoczesnego, ale pozbawionego duszy długopisu. Jeśli zdecydowaliśmy się na jego zakup i mamy na myśli wieloletnie użytkowanie, powinniśmy przed dokonaniem ostatecznego wyboru rozważyć kilka niezwykle ważnych kwestii. Bardzo duże znaczenie ma z pewnością wytrzymałość konstrukcji oraz jej design. W tym kontekście godne polecenia jest w szczególności pióro wieczne Waterman Allure, które wyróżnia się ponadczasowym wzornictwem, a także korpusem wykonanym ze szlachetnego mosiądzu.

Przeznaczenie przyrządu i rodzaj stalówki to kluczowe parametry

Na zakup pióra wiecznego decydują się najczęściej osoby ceniące sobie elegancję, kierujące się sentymentem do przeszłości, kolekcjonerzy oraz ludzie zasiadający na wysokich stanowiskach, którzy poprzez korzystanie na co dzień z omawianego przyrządu chcą podkreślić swój prestiż (biznesmeni, dyrektorzy, prezesi itp.). Przy wyborze konkretnego modelu w pierwszej kolejności należy się kierować jego przeznaczeniem i częstotliwością użytkowania. Jeśli ma służyć głównie do przygotowywania notatek na uczelni, to postawmy na lekkie, nowoczesne pióro z cienko piszącą stalówką. Z kolei do sporadycznego parafowania umów przyda się pióro eleganckie, zaprojektowane w klasycznym stylu i wyposażone w znacznie grubszą stalówkę. Dziecko natomiast może z powodzeniem używać wersji budżetowej.

Drugim istotnym parametrem jest rodzaj zamontowanej stalówki. Bierzmy pod uwagę głównie jej grubość, ponieważ decyduje ona o szerokości zostawianej na papierze linii. Mamy zatem do wyboru stalówki super cienkie (EF/XF), cienkie (F), średnie (M), grube (B) oraz podwójnie grube (BB/2B). Najbardziej prestiżowe są modele wykonane ze złota lub stali szlachetnej i pokryte warstwą rodu.

Ostatni czynnik to rodzaj systemu napełniania pióra. Istnieją tutaj trzy możliwości – naboje, konwerter lub tłoczkowy mechanizm. Naboje są wyjątkowo praktyczne, ale jednocześnie mało uniwersalne. Konwerter to znacznie lepszy wybór z powodu funkcji wielokrotnego napełniania i różnorodności kolorystycznej dostępnych atramentów. Z kolei system tłoczkowy jest powszechny w piórach z wyższej półki, bo posiada wszelkie zalety konwertera, a przy tym wyróżnia się większą pojemnością. Mnóstwo piór wiecznych z każdej z wymienionych kategorii znajdziemy na https://www.piszesz.pl/.

Podziel się z innymi!