/Wybór butów sportowo – turystycznych

Wybór butów sportowo – turystycznych

Buty zarówno dla turysty, jak i podróżnika czy sportowca są najważniejszą częścią garderoby. Trudno wyobrazić sobie cały dzień w trasie, szczególnie pieszej, często bardzo wymagającej, w źle dobranych butach. Czy będzie to wędrówka miejskimi chodnikami z przerwą na przejazd autokarem, czy wycieczka górska kamienistymi ścieżkami. Warto zadać sobie jednak na początku pytanie, do czego będziemy ich używać. Jest pewien podstawowy zestaw cech koniecznych do spełnienia przez dobre buty sportowo-turystyczne, ale możemy wybrać różne modele w zależności od tego, czy chcemy zwiedzać miasta, wędrować po górach, czy też uprawiać konkretną dyscyplinę sportową.

Buty muszą być wygodne. To jest ich podstawowe zadanie, wszak mamy spędzić w nich cały dzień (zobacz przykładową ofertę: buty trekkingowe sklep internetowy Woliniusz). Należy zadbać więc o to, aby rozmiar był dobrze dobrany. Pamiętajmy, że czasami potrzebne będzie włożenie ich na grubszą skarpetę. Na komfort noszenia wpłynie na pewno taka cecha jak przepuszczalność powietrza. Jest to niezwykle ważne szczególnie podczas noszenia butów cały dzień. Warto więc wybierać obuwie ze skóry naturalnej bądź dobrej jakości włókien syntetycznych. Plusem tych drugich jest lekkość, która na pewno także wpłynie na komfort noszenia. Ważne jednak aby zwrócić uwagę na to, aby materiał, czy to naturalny, czy sztuczny, był nieprzemakalny. Nie ma nic gorszego niż przemoczone buty, które będziemy musieli nosić przez cały dzień. Nawet podczas spaceru po mieście.

Zwróćmy też uwagę na to, aby buty były smukłe. W topornych, wielkich buciorach, gorzej będzie się poruszać w różnych warunkach. Sklepy turystyczo – sportowe proponują dziś naprawdę wiele modeli, dlatego możemy za kryterium wybrać też wygląd butów. Nie polecam tych jasnych ? w turystycznych warunkach szybko się brudzą. Ale łatwo znaleźć jest ciemne, smukłe, ładnie wyglądające buty z każdej półki cenowej.

Podziel się z innymi!