/Wszystko co powinieneś wiedzieć o piłach do drewna

Wszystko co powinieneś wiedzieć o piłach do drewna

Piła – co to takiego?

Piła jest wyjątkowo uniwersalnym narzędzie. Jego zalety znali już starożytni Grecy. Od pilarki różni ją to, że korzysta się z niej wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Wykorzystując piłę ręczną możliwe jest wykonywanie prac budowlanych bądź ogrodowych, takich jak cięcie drewna, plastiku lub metalu. Piła to podstawowe wyposażenie każdego majsterkowicza. W poniższym krótkim artykule przedstawimy wszystko co powinieneś wiedzieć o piłach do drewna, czyli najważniejsze rodzaje pił oraz na co warto kłaść największy nacisk w trakcie zakupów. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje pił

Warto wiedzieć, że w chwili obecnej na rynku jest dużo rodzajów tego akcesorium. Wybranie tej właściwej piły może sprawić kłopot przede wszystkim tym, którzy w tym temacie nie są ekspertami. Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym typem pił są piły ogólnego użytku. Wykorzystując ją, można przeciąć zarówno drewno jak i inne materiały. W przypadku tego typu piły istnieje korzystny stosunek ceny do jakości.

Piłą nieco bardziej specjalistyczną jest piła włośnicowa (tzw. włosowa). Cechuje się ona cienkim brzeszczotem, który może być także wzmocniony, dzięki czemu ułatwione jest wycinanie bardzo precyzyjnych wzorów. Z włośnicy najczęściej korzystają stolarze-artyści, którzy tworzą swojego rodzaju dzieła sztuki. Dodatkowo, obecność prowadnicy sprawia, że możliwa jest staranna praca nawet w przypadkach cienkich deseczek czy sklejek.

Piła do drewna jest jednym z najważniejszych elementów przydomowego ogródka dla majsterkowiczów. Aby uprościć sobie wybór tego urządzenia, należy zapoznawać się ze specyfikacją każdego z dostępnych rodzajów i wiedzieć, do jakich prac nam się przyda.

Artykuł napisany we współpracy z Narzedziak – internetowym sklepem z narzędziami.

Interesują Ciebie narzędzia do warsztatów samochodowych? Sprawdź ofertę sklepu.

Podziel się z innymi!