/Wentylacja – w jakich pomieszczeniach jest konieczna?

Wentylacja – w jakich pomieszczeniach jest konieczna?

Przewietrzanie pomieszczeń mieszkalnych jest absolutnie niezbędne dla zachowania dobrego samopoczucia. Oprócz tego jest wymagane do usuwania trujących gazów i związków chemicznych z powietrza, którymi można się zatruć. Jest to na przykład tlenek i dwutlenek węgla, które powstają podczas spalania węgla, koksu, gazu ziemnego, gazu propan-butan i podobnych paliw. Sprawdzamy gdzie konieczne jest zamontowanie wentylacji w domu oraz mieszkaniu, by mieć zawsze świeże powietrze oraz być bezpiecznym.

Kuchnia i łazienka

Odprowadzanie zużytego powietrza jest konieczne przede wszystkim w kuchni i łazience. Dzieje się tak dlatego, że w czasie gotowania bądź korzystania z toalety powstaje wiele nieprzyjemnych zapachów, które nie mogą zalegać w pomieszczeniu. Dodatkowo w kuchniach i łazienkach zazwyczaj montowane są gazowe podgrzewacze do ciepłej wody, które wymagają kanałów wentylacyjnych. Dzięki nim, w razie gdyby doszło do wycieku gazu bądź wydostania się spalin z piecyka na pomieszczenie, zostaną one usunięte poprzez kanał wentylacyjny.

Kotłownia, garaż

Wentylacja w kotłowni jest obowiązkowa, z tego samego powodu co w przypadku stosowania piecyków gazowych w pomieszczeniach mieszkalnych. Gdyby doszło do zaczopowania komina i zadymienia kotłowni, wentylacja nie pozwoli gazom wydostać się na resztę pomieszczeń mieszkalnych. W ten sposób chronimy się przed śmiercią z powodu zaczadzenia. Warto również zdecydować się na montaż wentylacji w garażu, jeżeli używamy w nim spawarki bądź regularnie naprawiamy samochód. Na stronie https://clima-comfort.com.pl/wentylacja/ można znaleźć praktyczne informacje na temat sposobu montażu instalacji wentylacyjnych w domach i nie tylko.

Podziel się z innymi!