/Wegetariańskie dania do przygotowania w brytfannie

Wegetariańskie dania do przygotowania w brytfannie

Kuchnia wegetariańska wbrew pozorom wcale nie jest prosta. Wymaga kreatywności i dobrych pomysłów na obiad, który przecież jest całkowicie pozbawiony mięsa. W kuchni wegetariańskiej królują warzywa, czasami ryby, kasze, ryż, które można przyrządzać naprawdę na wiele sposobów. Każdego dnia można przyrządzić wykwintny obiad, w którym wcale nie musi znajdować się mięso.

Wegetariańskie dania z brytfanny

Codzienne gotowanie ułatwiają brytfanny, czyli emaliowane naczynia z pokrywkami, które pozwalają na gotowanie na ogniu, jak również pieczenie. Naczynia te już od wieków pojawiały się w polskiej kuchni. Sprawdzają się idealnie do pieczenia faszerowanych warzyw – papryki, bakłażanów, pomidorów czy cukinii. W brytfannie można udusić wegetariańskie gołąbki z ryżu, kaszy i kapusty w sosie pomidorowym lub pieczarkowym. Głębokie naczynie jest również idealne do pieczenia różnego rodzaju zapiekanek makaronowych lub warzywnych, a także do przyrządzania ryb z pieca. To tylko kilka propozycji wegetariańskich dań, które może przyrządzać każdy. Nie wymagają one bowiem wybitnych umiejętności kulinarnych.

Na czym podawać obiad?

Do pełnego przygotowania smacznego obiadu wliczyć należy także sposób podania potraw. Estetycznie przygotowane, umieszczone na odpowiedniej zastawie pasującej do okazji, zapadają w pamięć na długo po oczyszczeniu talerzy.

Z kolei talerze na co dzień, jak i na specjalną okazję można znaleźć w sklepie internetowym dostępnym pod adresem https://wenahome.pl/636-talerze-obiadowe. Na takiej zastawie świetnie smakują zarówno dania wegetariańskie, jak i mięsne.

Podziel się z innymi!