/W jakich urządzeniach montuje się filtry?

W jakich urządzeniach montuje się filtry?

Sprzęt domowy wyposażony w filtry

Filtr to zgodnie z definicją błona lub warstwa przeznaczona do zatrzymywania określonych substancji i zatrzymywania innych. Dzięki niemu możliwe jest oczyszczanie m.in. powietrza lub wody. Stosuje się go w wielu urządzeniach wykorzystywanych w gospodarstwie domowych. Przykładem takiego sprzętu jest ekspres do kawy. Filtry do ekspresów pomagają usuwać szkodliwe substancje oraz nadmiar wapnia z wody. Regularnie wymieniane poprawiają walory smakowe przyrządzanych kaw.

Coraz więcej osób decyduje się również na zakup dzbanków, które pomagają usuwać z wody kranowej różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dzbanki takie wyposażone są w wymienne wkłady, takie jak filtr brita maxtra+, zawierający węgiel aktywny oraz wymiennik jonowy. Przykładem innego sprzętu gospodarstwa domowego, którym wykorzystywane są filtry, jest odkurzacz.

Przykłady innych zastosowań

Okazuje się, że filtry stosowane są również w wielu innych maszynach i urządzeniach. Najlepszym przykładem jest samochód. Auta wyposażone są w wiele różnych systemów i wkładów pozwalających zatrzymywać zanieczyszczenia. Filtrowaniu podlega m.in. paliwo wlewane do baku, olej, na którym pracuje silnik, skrzynia biegów, czy też układ klimatyzacji.

Szczególnie ważne dla zdrowia jest dbanie o regularną wymianę oczyszczaczy w klimatyzacji, zarówno tej samochodowej, jak i domowej. Tylko w ten sposób można pozbyć się z powietrza szkodliwych pleśni lub grzybów. W sezonie letnim filtry stosuje się również do oczyszczania wody w ogrodowym basenie. Dzięki nim woda przez długi czas nadaje się do kąpieli i nie namnażają się w niej glony.

Podziel się z innymi!