/W jaki sposób należy dbać o zęby?

W jaki sposób należy dbać o zęby?

Nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, jednakże wiele osób nie radzi sobie z prawidłową higieną jamy ustnej, co skutkuje nieestetyczną oraz bolesną próchnicą. Chociaż uczymy dzieci tego, w jaki sposób należy dbać o zęby, to sami niejednokrotnie zapominamy o tym, że również należy je nitkować. Wystarczą nawet niewielkie zaniedbania, żeby bezpowrotnie stracić piękny i biały uśmiech. Wiele osób boi się wizyt u dentysty, przez co już trzydziestolatkowie unikają szerokiego uśmiechu albo skazani są na sztuczną szczękę. Można tego uniknąć. W jaki sposób?

Pamiętajmy o profilaktyce

Dentysta nie gryzie i wystarczy wybrać dobrego specjalistę, takiego jak np. https://ochotanausmiech.pl/, żebyśmy nie musieli bać się spotkania. Żeby uniknąć prawdziwych nieprzyjemności wystarczy okresowa wizyta raz na pół roku lub rok, na której stomatolog wychwyci wszelkie zmiany próchnicze na naszych zębach. Oczyści je wtedy także z kamienia i doradzi, jak dalej o nie dbać, żeby niepotrzebne nam było borowanie i wstawianie plomb.

Poza regularnymi wizytami u dentysty i szczotkowaniem, pamiętajmy także o regularnym płukaniu jamy ustnej specjalnym płynem. Polecane jest również stosowanie nici dentystycznych, które pozwalają na usunięcie zabrudzeń z przestrzeni międzyzębowej, gdzie często nie sięga szczoteczka. Można także używać szczoteczek elektrycznych, które są znacznie skuteczniejsze od tych zwykłych. Pamiętajmy jednak, że zbyt częste szorowanie także nie jest dobre i może doprowadzić do starcia ochronnej warstwy szkliwa.

Podziel się z innymi!