/W co oprawiać plakaty i obrazy?

W co oprawiać plakaty i obrazy?

Obrazy i plakaty z pewnością są ozdobą mieszkania. Nie tylko dodają mu stylu i charakteru, ale również wiele mówią o guście jego mieszkańców. Są swego rodzaju manifestem estetycznym. Każdy obraz potrzebuje jednak ramy, która jest równie ważna jak samo płótno, ponieważ pomaga wyciągnąć jego walory. Ich duży wybór można znaleźć na https://ipicasso.pl/

Oprawa plakatów

Najprostszym i najpowszechniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oprawę plakatów, są szklane antyramy. Dostępne są zarówno w specjalistycznych sklepach jak i większych marketach. Możemy również wybrać ramki z aluminiowym lub drewnianym bokiem w kolorach: czarnym, białym, złotym lub srebrnym. W ten sposób dodamy naszemu wnętrzu charakteru i dopasujemy je do stylu, w jakim jest urządzony pokój. Montaż możemy wykonać samodzielnie bez większych kłopotów. Eksponowanie plakatów za szkłem ma również działanie ochronne i zapobiega zawilgoceniu oraz innego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym.

Oprawa obrazów na płótnie

Jeżeli chcemy na naszej ścianie powieści pejzaż namalowany na płótnie, powinniśmy udać się do sklepu specjalizującego się w ramach do obrazów. Tam dopasujemy interesujące nas obramowanie do wielkości płótna. Będziemy mogli wybrać zarówno proste, klasyczne obramowanie lub małe arcydzieło sztuki snycerskiej. Jeśli chodzi o montaż ramy, możemy zamówić taką usługę bezpośrednio w sklepie lub u ramiarza. Pejzaży na płótnie lepiej nie umieszczać za szkłem, ponieważ od jego powierzchni odbija się światło, co sprawia, że faktura farby staje się nieczytelna, a obraz traci na urodzie.

Podziel się z innymi!