/Ubiór na siłownię – jaki strój zapewni komfort w trakcie ćwiczeń

Ubiór na siłownię – jaki strój zapewni komfort w trakcie ćwiczeń

Wybór stroju na siłownię jest bardzo ważną kwestią, dobrze dobrany pozytywnie wpłynie na komfort podczas wykonywania ćwiczeń. Na rynku jest dostępnych wiele modeli legginsów, topów oraz biustonoszy sportowych. Które z nich wybrać, aby dobrze się czuć w trakcie treningu?

Legginsy sportowe

Wybierając się na siłownię nie należy zakładać zwykłych bawełnianych getrów. Podczas intensywnego treningu będą prześwitywać powodując dyskomfort. Warto zdecydować się na specjalne getry przeznaczone do aktywności fizycznej. Są one wykonane z wygodnego materiału, który pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Świetnie sprawdzają się legginsy bezszwowe, które dobrze dopasowują się do figury, a także pozwalają uniknąć powstawania ran, które mogą się pojawić podczas intensywnego treningu wykonywanego w getrach mających wyraźne szwy. Dostępne są różne modele bezszwowych legginsów, w zależności od potrzeb można zdecydować się na te z wysoką, średnią lub niską kompresją.

Pozostałe elementy stroju

Kolejną ważną kwestią jest stanik. Warto zainwestować w sportowy model, który dobrze podtrzyma biust, co jest wyjątkowo istotne w trakcie intensywnych ćwiczeń. Również w tym przypadku dobrym pomysłem jest postawienie na model bezszwowy, który nie będzie powodował otarć, ani innych podrażnień na skórze. Kobiety, które dopiero zaczynają chodzić na siłownię nie muszą inwestować w specjalne koszulki sportowe, sprawdzą się również zwykłe bawełniane. Z czasem warto jednak zainwestować w top z materiału  odprowadzającego wilgoć.

Podziel się z innymi!