/Typy wózków dla dzieci – udogodnienia i rozwiązania jakie zawierają

Typy wózków dla dzieci – udogodnienia i rozwiązania jakie zawierają

Wózek dziecięcy najczęściej znajduje się na samym szczycie listy zakupów przed narodzinami dziecka. Patrząc na ilość dostępnych na rynku rodzajów wózków, łatwo można poczuć się zdezorientowanym. Jakie, zatem typy wózków można spotkać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Rodzaj wózka a typ siedziska

Podstawowa klasyfikacja wózków rozróżnia je ze względu na rodzaj siedziska, jakim dysponuje. I zgodnie z tym, można wyróżnić: gondole (maluch przebywa w pozycji leżącej, przeznaczone dla noworodków i niemowląt) oraz spacerówki (dla starszych dzieci). Obecnie najpopularniejsze są wózki wielofunkcyjne, które są wyposażone w różne siedziska, które mocuje się do tego samego stelażu. Są to: wózki 2w1 (do zestawu dołączona jest gondola oraz siedzisko spacerowe) i 3w1 (gondola, spacerówka oraz fotelik samochodowy).

Wózki do zadań specjalnych

Inne elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka jest m.in. kierunek, w którym jest mocowane siedzisko w stosunku do rodzica (przodem, tyłem lub z możliwością przepięcia) oraz ilość kół. Standardowo, wózki posiadają oczywiście cztery, ale coraz popularniejsze są modele wyposażone w trzy koła. Tego typu wózki są najczęściej lżejsze i bardziej funkcjonalne. Nowością jest zaś wózek trójkołowy do biegania i jazdy na rowerze. To model idealny dla aktywnych rodzin – dzięki niemu można zabrać malucha na rowerowe wyprawy.

Podziel się z innymi!