/Typy damskich zegarków

Typy damskich zegarków

Od modeli analogowych do smartwatchów

Zegarek podobnie jak biżuteria stanowi istotny dodatek do kobiecej stylizacji. Najbardziej klasyczne są urządzenia analogowe wyposażone w okrągłą lub kwadratową tarczę. Upływ czasu na tarczy wyposażonej w cyfry rzymskie odmierzają wskazówki. Tego rodzaj zegarki wyróżniają się elegancją, dlatego mogą być zakładane podczas ważnych uroczystości. Panie, które preferują bardziej nowoczesne rozwiązania, mogą zdecydować się na zegarki damskie cyfrowe.

Takie czasomierze wyposażone są w elektroniczny wyświetlacz, na którym aktualna godzina pokazywana jest przy użyciu cyfr arabskich. Nowością na rynku są smartwatche, czyli zaawansowane technicznie urządzenia, wyposażone w szereg przydatnych funkcji. Dzięki nim można nie tylko odczytać godzinę, ale także odbierać maile oraz wiadomości tekstowe.

Pasek, bransoletka, a może tworzywo sztuczne

Spośród zegarków damskich dostępnych na rynku największą popularnością cieszą się modele wyposażone w skórzany pasek. Skóra, jako naturalny materiał wygląda elegancko i klasycznie, dlatego pasuje do wielu mniej lub bardziej oficjalnych stylizacji. Ciekawym rozwiązaniem są także paski materiałowe, które wyglądają nowocześnie i stylowo. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn rzadziej sięgają po modele z bransoletką.

Chirurgiczna stal, z której zazwyczaj wykonuje się bransoletkę, nie jest zbyt uniwersalna i nie w każdej stylizacji będzie wyglądać dobrze. Alternatywą dla skórzanych i materiałowych pasków oraz bransoletek mogą być tworzywa sztuczne. Paski z tworzyw sztucznych nadają zegarkom lekkości i sportowego charakteru, dlatego zazwyczaj sięgają po nie kobiety aktywne fizycznie podczas ćwiczeń lub treningów. Na https://www.bosti.pl/ dostępne są różne modele, które można dopasować do swoich upodobań.

Podziel się z innymi!