/Szukamy kasku na motocykl – miniporadnik

Szukamy kasku na motocykl – miniporadnik

Bardzo wielu początkujących motocyklistów ma duże problemy z zakupem kasku, ponieważ zupełnie nie wie, na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Część z nich kieruje się wyłącznie wskazówkami dostępnymi w internecie, co nie jest zbyt dobrym pomysłem, zważywszy na to, że mamy tam do czynienia z ogromną rozbieżnością opinii. Najlepiej wybrać się do profesjonalnego sklepu, który ma w swojej ofercie części motocyklowe i poprosić o poradę sprzedawcę — w większości są to bowiem prawdziwi pasjonaci dwuśladów i znawcy tematu.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Kask powinien być dopasowany do naszych potrzeb, wystarczająco wygodny i jednocześnie gwarantujący dużą ochronę przed urazami mechanicznymi. Aby wybrać odpowiedni model, musimy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: w jaki sposób najczęściej będziemy użytkować motocykl? Na rynku jest bowiem dostępnych kilka rodzajów kasków różniących się między sobą pod względem konstrukcji a tym samym przeznaczenia. Możemy się zatem zdecydować na kask:

  • Integralny — posiada osłonę szczęki, w związku z czym gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Charakteryzuje się dobrym wyciszeniem (niewiele szczelin), wentylacją oraz estetycznym wyglądem. Niektóre modele mają charakter sportowy, a inne — sportowo-turystyczny.
  • Szczękowy — jest wyposażony w podnoszoną szczękę, co idealnie sprawdza się w trakcie jazdy turystycznej, np. po mieście. Przy wyższych prędkościach szczęka powinna być zawsze zamknięta — głównie ze względu na duży pęd wiatru. Kaski szczękowe odznaczają się doskonałym wyciszeniem, zwłaszcza modele z wyższej półki cenowej.
  • Otwarte — przeznaczone przede wszystkim dla właścicieli skuterów i motocykli typu Chopper. Najlepiej używa się ich w ciepłe dni, ponieważ ze względu na specyficzną konstrukcję posiadają dobrą wentylację i zapewniają duże pole widzenia. Kaski otwarte motocyklowe są dobrą propozycją przede wszystkim dla doświadczonych miłośników dwóch kółek.
Podziel się z innymi!