/Suche włosy – jak je nawilżyć?

Suche włosy – jak je nawilżyć?

Wiele kobiet zmaga się z problemem zbyt suchych włosów, które często wyglądają na zniszczone. Ich pielęgnacja wymaga odpowiednich środków zaradczych, ponieważ mają tendencję do puszenia się, elektryzowania, plątania, łamania oraz rozdwajania. Poza tym charakteryzują się niską elastycznością i trudnością w układaniu czy rozczesywaniu. Aby w znacznym stopniu ograniczyć te objawy, warto m.in. regularnie myć włosy delikatnym szamponem Davines, zawierającym olejek z amazońskiego drzewa annatto i pozbawionym szkodliwych parabenów.

Idealna miękkość i świeżość na wyciągnięcie ręki

W celu nawilżenia suchych włosów należy je koniecznie myć szamponem z dodatkiem keratyny, mocznika, d-panthenolu, kolagenu albo elastyny (w składzie musi być przynajmniej jedna z tych substancji), a także nakładać odżywkę o działaniu nawilżającym oraz regenerującym. Zaleca się ponadto spryskiwanie włosów co jakiś czas lekkim serum w formie mgiełki. Wymienione produkty posiada w swojej ofercie sklep online: jld.pl.

Do spłukiwania kosmetyków nie wolno używać ciepłej ani gorącej wody, ponieważ nie zostanie wówczas zamknięta łuska włosa. Kolejnym niezbędnym zabiegiem jest olejowanie. Najlepiej sprawdzi się tutaj olejek z awokado, orzechów makadamia lub arganowy, ale można też z powodzeniem zastosować winogronowy, słonecznikowy, jojoba, migdałowy i sezamowy.

Oto pozostałe rady, których przestrzeganie pozwoli nam skutecznie nawilżyć włosy:

– suszenie kosmyków wyłącznie naturalnie, czyli bez użycia suszarki i ręcznika

– stylizowanie za pomocą wałków i papilotów, a nie lokówki

– systematyczne przycinanie końcówek

– zaprzestanie stosowania gumek do włosów

– farbowanie tylko w sprawdzonych salonach

Podziel się z innymi!