/Stworzenie placu zabaw od podstaw – jak to wygląda krok po kroku?

Stworzenie placu zabaw od podstaw – jak to wygląda krok po kroku?

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu – wspinanie na drabince, huśtanie się na huśtawce oraz przekopywanie piaskownicy. Jeśli zależy nam na tym, aby i nasze dziecko było aktywne fizycznie, przygotujmy dla niego plac zabaw. Od czego należy to rozpocząć? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Miejsce, w którym ma być ustawiony plac zabaw

Zanim zaczniemy szukać akcesoriów do przydomowego placu zabaw, zastanówmy się nad tym, w którym miejscu ma on zostać ustawiony. Ważne jest to, aby stał na przestrzeni, która będzie zapewniała komfort oraz umożliwi bezpieczną zabawę dziecku. Jeśli dziecko jest małe, zadbajmy o to, aby plac zabaw znajdował się w pobliżu kuchni, salonu, tarasu lub innego pomieszczenia, z którego będziemy widzieć swoją pociechę bawiącą się. Znaczenie ma również to, aby nie był ustawiony w miejscu, które jest nasłonecznione.

Wyposażenie, które powinno znaleźć się na placu zabaw

Kolejnym krokiem jest wybranie akcesoriów na plac zabaw. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wykorzystanie łączników kulowych, dzięki którym można stworzyć siatki wspinaczkowe. Łączniki dostępne są w różnych przekrojach od 10 do 16 mm. Są one wytrzymałe i nie mają ostrych krawędzi. Ofertę na tego typu akcesoria znajdziemy chociażby na stronie internetowej https://www.linywspinaczkowe.com.pl/place-zabaw/pozosta%C5%82e/%C5%82%C4%85cznik-kulowy-14-mm. Oprócz tego, na placu zabaw powinny znaleźć się także huśtawki, piaskownice czy też zjeżdżalnie. Dzięki tym akcesoriom harce na przydomowym placu zabaw nigdy naszym pociechom się nie znudzą.

Podziel się z innymi!