/Strzyżenie w domu – jak obciąć włosy maszynką?

Strzyżenie w domu – jak obciąć włosy maszynką?

W ostatnim czasie wiele osób zaczęło samodzielnie strzyc się w domu. Dotyczy to szczególnie mężczyzn. Tu sprawa wydaje się bardzo prosta. Wystarczy dobra maszynka, kilka zgrabnych ruchów i już jesteśmy ostrzyżeni. Jednak warto zapoznać się z kilkoma radami, które sprawią, że po strzyżeniu nie będziemy wstydzili się wyjść z domu.

Pierwsze strzyżenie

Jeśli strzyżemy się po raz pierwszy zawsze dobrze jest poprosić o pomoc drugą osobę. W ten sposób unikniemy nierówności i w porę poprawimy wszystkie błędy. Jeśli włosy nie były długo strzyżone, warto najpierw nieco je skrócić przy pomocy zwykłych nożyczek. Kolejny etap to wykorzystanie maszynki do włosów. Szeroki wybór maszynek znaleźć można na https://menland.pl/maszynki-do-strzyzenia.

W pierwszej kolejności warto użyć nakładki, służącej do delikatnego skrócenia włosów. Jeśli uznamy, że nadal są one zbyt długie, zawsze możemy je dodatkowo skrócić. Po wstępnym strzyżeniu należy przede wszystkim spojrzeć w lustro. Dzięki temu ocenimy, gdzie włosy nadal są za długie i o ile chcielibyśmy je skrócić. Zwykle dolne partie strzyże się krócej, a im bliżej czubka głowy tym dłuższe kosmyki należy pozostawić. Dzięki temu cała fryzura wygląda bardziej naturalnie. 

Opcje dla zaawansowanych

Kiedy już nabierzemy nieco wprawy i postanowimy trochę zaszaleć maszynki do strzyżenia na pewno nam w tym pomogą. Dzięki dużej ilości nakładek możemy bawić się długościami. W jednym miejscu można zostawić dłuższe włosy w innym całkiem je wygolić. Dzięki maszynkom można wykonywać również modne wzorki. 

Podziel się z innymi!