/Stolik kawowy – mebel, który może podkreślić charakter salonu

Stolik kawowy – mebel, który może podkreślić charakter salonu

Salon to pomieszczenie domowe przeznaczone do relaksu i przyjmowania gości. Najważniejsze są tutaj meble, ponieważ mają duży wpływ na komfort przebywania we wnętrzu, a dodatkowo stanowią bazę dla całej aranżacji. Jedna z powszechnie wykorzystywanych konstrukcji to w szczególności stolik kawowy, pełniący kilka niezwykle istotnych funkcji, z których najważniejszą jest podkreślanie indywidualnego charakteru salonu. Stanowi on połączenie elementu praktycznego z dekoracyjnym, a stawia się go najczęściej między sofą i fotelami.

Produkty o klasycznym oraz nowoczesnym designie

Przy wyborze stolika kawowego trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Musi on przede wszystkim pasować pod względem wyglądu do ogólnego wystroju salonu, tak aby nadmiernie nie odznaczał się na tle innych elementów wyposażenia. Poza tym spore znaczenie ma jego rozmiar, który w dużej mierze decyduje o wygodzie użytkowania. Najlepiej sprawdzają się uniwersalne modele o wysokości ok. 60 cm i średnicy blatu w granicach 50 cm. Taka powierzchnia w zupełności wystarcza na położenie kilku filiżanek z herbatą i talerzyków z ciastem.

Do salonu urządzonego w stylu minimalistycznym lub industrialnym z pewnością będzie pasował stolik o szkieletowej konstrukcji ze szklanym blatem osadzonym na trzech solidnych, stalowych nogach. Zaakcentuje on bowiem nowoczesny charakter pomieszczenia. Z kolei do salonu klasycznego, skandynawskiego albo rustykalnego lepiej jest wstawić wersję drewnianą z tłoczonymi nogami i metalowymi detalami. W tym przypadku dobrym wyborem okażą się m.in. stoliki kawowe retro, dostępne na stronie https://table4u.pl/stoliki-kawowe.

Podziel się z innymi!