/Środki higieniczne dla kobiet

Środki higieniczne dla kobiet

W każdym sklepie oferującym standardowe produkty higieniczne, takie jak mydło, pasta do zębów i dezodorant, powinny się również znaleźć odpowiednie środki dla kobiet przeznaczone do higieny intymnej. Panie stosują je bowiem każdego dnia, tak samo jak myją zęby czy biorą prysznic. Chodzi przede wszystkim o produkty zapewniające wysoki komfort zarówno w trakcie menstruacji, jak i reszty cyklu miesiączkowego. W tej kategorii mieszczą się m.in. wkładki, tampony, podpaski oraz kubeczki menstruacyjne.   

Zadbaj o swój komfort podczas menstruacji

Pierwszym podstawowym środkiem higienicznym dla kobiet są specjalne wkładki, chroniące bieliznę przed zabrudzeniem oraz strefy intymne przed różnego rodzaju infekcjami. Wybierajmy produkty przewiewne, natomiast unikajmy wersji zapachowych, które często uczulają wrażliwe okolice (z powodu zawartości substancji aromatyzującej).Takie można zamówić na https://gentleday.pl/.

Kolejnym niezbędnym elementem w szafce łazienkowej powinny być tampony. Przydają się one zwłaszcza paniom prowadzącym aktywny tryb życia, ponieważ w trakcie ćwiczeń zawsze pozostają na swoim miejscu. Pamiętajmy o stosowaniu wyłącznie takich, które są wystarczająco chłonne i idealnie dostosowane do siły krwawienia z pochwy. Tego typu środki nie mogą być używane jedynie przez kobiety cierpiące na powracające infekcje pęcherza. Nie można tez zapomnieć o podpaskach, będących najpopularniejszą formą ochrony w trakcie trwania okresu. Zrezygnujmy z wersji zapachowych na rzecz neutralnych.

Podpaski należy regularnie zmieniać w ciągu dnia – najlepiej co około 4 godziny, oczywiście w zależności od obfitości krwawienia.  Ostatnim godnym uwagi środkiem higienicznym są kubeczki menstruacyjne, wykonane z silikonu lekarskiego i wkładane bezpośrednio do pochwy. Co istotne, można je z powodzeniem stosować aż do 12 godzin. Jeśli chodzi o kubeczki menstruacyjne sklep oferuje je zazwyczaj w cenie kilkudziesięciu złotych. 

Podziel się z innymi!