/Ślesin – idealne miejsce dla odpoczynek

Ślesin – idealne miejsce dla odpoczynek

Wiele osób poszukuje niewielkiej miejscowości, gdzie można wypocząć w spokoju, a jednocześnie skorzystać z wielu lokalnych atrakcji. Taką opcją na udany wypoczynek może być Ślesin. Położone w województwie wielkopolskim miasteczko to idealne miejsce na wyjazd nad jezioro, gdzie można spędzić czas samemu, z ukochaną osobą czy z całą rodziną.

Lokalna baza i plaża miejska

Przy Jeziorze Ślesińskim utworzona została plaża miejska, która stwarza doskonałe warunki do wypoczynku nad wodą. Znajduje się tam strzeżone kąpielisko, a sam zbiornik przystosowany jest też do wędkarstwa czy uprawiania turystyki wodnej. Na miejscu można zrelaksować się leżąc na piasku lub udać się na spacer po molo. Z powodzeniem można aktywnie spędzać czas wypożyczając sprzęt do sportów wodnych lub korzystając z boiska do piłki siatkowej plażowej. Z uwagi na rosnące zainteresowanie bez problemu można odnaleźć noclegi Ślesin oferuje również zaplecze gastronomiczne.

Dodatkowe atrakcje

Rodziny z ciekawymi świata dziećmi oraz miłośnicy aktywnego zwiedzania odnajdą w mieście Ślesin atrakcje natury historycznej i architektonicznej. Na lokalnym rynku znajduje się pomnik Świętej Rodziny z 1922 roku, który był wyrazem wdzięczności mieszkańców za odzyskanie niepodległości. W przeszłości rejon ten słynął z hodowli gęsi, stąd znaleźć tam można również ciekawą fontannę z gęsią oraz pomnik handlarza tymi ptakami. Wśród tutejszych zabytków znajduje się także neogotycki Kościół Św. Mikołaja i Dobrego Pasterza oraz łuk triumfalny umieszczony przed mostem nad kanałem rzeki Warty. Nazywany jest on „Bramą Napoleona”, a powstał w 1812 roku na cześć Fryderyka Augusta – księcia warszawskiego.

Podziel się z innymi!