/Skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem

Skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem

Stres może pozytywnie działać na człowieka. W ekstremalnych sytuacjach uaktywniana jest m.in. adrenalina, która mobilizuje organizm do większej aktywności. Jeżeli jednak stresu jest za dużo i towarzyszy w sposób przewlekły, negatywnie wpływa na psychikę. Jak zatem radzić sobie z negatywną formą stresu? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!

W jaki sposób pozbyć się stresu?

Jednym ze sposobów na zmniejszenie codziennego stresu, jest właściwa dieta. Postaraj się wyeliminować te produkty, które podwyższają jego poziom. Mowa tu o kofeinie oraz alkoholu, które w nadmiarze działają pobudzająco. Warto ograniczyć także cukry rafinowane, znajdujące się w wielu produktach, takich jak gotowe dania czy chleb.

Skutecznym sposobem na pozbycie się stresu jest włączenie codziennej aktywności fizycznej. Nie muszą to być godzinne treningi na siłowni – spacer, jazda na rowerze czy pływanie mogą zmniejszyć ogólny poziom napięcia. Ważna jest także właściwa ilość snu – minimum 8 godzin. Przed snem zalecane jest wyciszenie, które osiągnąć można poprzez relaksacyjną kąpiel czy czytanie przyjemnej lektury. Niektórzy polecają także olej cbd na stres, który działa na układ mięśniowy i nerwowy, tworząc stan relaksu. Kilka kropel zażytych przed snem może przynieść zaskakujące rezultaty. 

Podziel się z innymi!