/Skąd uzyskać środki na naprawę auta po wypadku?

Skąd uzyskać środki na naprawę auta po wypadku?

Stłuczki i wypadki zdarzają się bardzo często. Wynika to z ogromnego ruchu na drogach, połączonego z pośpiechem. Gdy już odstoimy kilkadziesiąt minut w korku i wreszcie wyjedziemy na fragment pustej drogi, zazwyczaj chcemy nadrobić stracony czas przez szybką jazdę. Wtedy najczęściej dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych. Kiedy już do takiej sytuacji dojdzie i zostajemy z uszkodzonym autem, musimy je naprawić by znów nadawało się do jazdy. Skąd można zdobyć środki na przywrócenie pojazdu do pełnej sprawności?

Gdy jesteśmy sprawcami

Pierwszy przypadek to sytuacja, gdy to z naszej winy doszło do zdarzenia drogowego. Wtedy niestety jesteśmy w gorszej sytuacji, ponieważ nie przysługuje nam odszkodowanie z polisy OC. Musimy więc auto naprawić sami, korzystając tylko z własnych środków finansowych. Jeśli jednak mamy uprzednio wykupione autocasco (AC), to wtedy przysługuje nam odszkodowanie. Trzeba jednak wiedzieć, że skorzystanie z AC spowoduje podwyższenie składki na kolejny rok. Jeśli więc uszkodzenia nie są duże, czasami warto naprawić auto z własnych pieniędzy.

Gdy jesteśmy poszkodowanymi

Zupełnie inaczej wygląda nasza sytuacja, gdy to my zostaliśmy poszkodowani przez innego kierowcę. Wtedy rekompensatę finansową na naprawę auta uzyskujemy z OC sprawcy. Wystarczy tylko podpisane oświadczenie, bądź protokół wystawiony przez policję. Czasami jednak nie satysfakcjonuje nas wysokość rekompensaty. Są firmy, które oferują dopłaty do odszkodowań. Wystarczy skorzystać z usług jednej z nich, by uzyskać satysfakcjonującą nas kwotę. Jeśli chodzi o komunikacyjne odszkodowania Bydgoszcz to jedno z miast, gdzie możemy uzyskać szybką i fachową pomoc.

Podziel się z innymi!