/Skąd pozyskać ekologiczne materiały opałowe?

Skąd pozyskać ekologiczne materiały opałowe?

Ekologiczne paliwo

Ekogroszek w porównaniu do tradycyjnego węgla wykazuje się dużo mniejszą szkodliwością. Jest to paliwo niskoemisyjne co oznacza, że jego spalanie jest mniej szkodliwe w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania. Mniejsza ilość dymu przekłada się na mniejszą emisję dwutlenku węgla, dioksyn, tlenków siarki,  węglowodorów aromatycznych pyłów i furanów. Po spaleniu ekogroszku powinna zostań niewielka ilość popiołu – jeśli tak się nie dzieje, może to oznaczać paliwo podrobione – o fatalnej jakości.

Gdzie kupować ekogroszek?

Oczywiście można to zrobić na składzie materiałów opałowych. Nie należy jednak łasić się na wyjątkowo niskie ceny, gdyż takie paliwo opałowe może być mało wartościowe. Trzeba wybierać sprawdzonych dostawców. Jedną z możliwości jest zakup opału ze strony https://pangroszek.pl/ekogroszek-workowany-bialystok. Jest to dobra opcja, gdyż nie trzeba się martwić o transport i wyładowanie ekogroszku. Dzięki zapakowaniu go w worki dostawa przebiega bardzo sprawnie.

Opał z certyfikatem

Wyższe ceny pieca i paliwa sprawiają, że wciąż popularny jest węgiel lub inne materiały. Niemniej jednak warto używać opału jakim jest ekogroszek Lubin to miasto, w którym z pewnością znajdziemy paliwo z certyfikatem. Jest to poświadczenie jego pochodzenia ze sprawdzonego źródła. Zakupując certyfikowany ekogroszek możemy być pewni jego wysokiej kaloryczności i zachowania bardzo wysokiego poziomu ekologii podczas jego użytkowaniu. Warto wiedzieć, że na piece w których pali się ekogroszkiem można uzyskać dofinansowanie.

Podziel się z innymi!