/Sesja w plenerze – co może się przydać?

Sesja w plenerze – co może się przydać?

Sesja w plenerze może okazać się sporym wyzwaniem, jeśli nie przygotujemy się do niej odpowiednio. Warto zabrać ze sobą wszystkie potencjalnie potrzebne nam akcesoria fotograficzne czy różne obiektywy. Wcześniejsze omówienie szczegółów i zaplanowanie przebiegu sesji powinno być czynnością obowiązkową – skróci ona nie tylko cały czas potrzebny na wykonanie zdjęć, ale i ograniczy wpływ niespodziewanych wydarzeń na nie. Jakie elementy przydadzą się na sesji w plenerze?

Wyzwania jakie na nas czekają

Na początku skupmy się przede wszystkim na tym z kim pracujemy. Czy są to osoby dorosłe, nastolatki, a może dzieci? Z każdą kategorią wiekową praca wyglądać będzie inaczej. Określenie odpowiedniej pory jest nie tylko istotne dla samego fotografa, ale i modeli, gdyż ci będą mogli przygotować się na to, co na nich czeka. Równocześnie, każda pora dnia wymaga od robiącego zdjęcia użycia innych akcesoriów do aparatu, takich jak obiektywy fotograficzne. Dzięki temu, profesjonalny fotograf jest w stanie uzyskać jak najlepsze efekty swojej pracy, co przekłada się na jego renomę.

Kolejną istotną rzeczą jest ubiór osób biorących w sesji, a także parę jego wariantów. Dzięki temu fotograf może stworzyć wiele zróżnicowanych zdjęć korzystając z jednego pleneru. Rozmowa z modelami zatrudnionymi do zlecenia powinna odbyć się przed sesją, a także w jej trakcie, pomiędzy ujęciami. Chodzi o to, aby naprowadzić te osoby na to, jak powinny się zachowywać, jakie przybrać pozy i tak dalej. Oprócz tego, dobrze zabrać ze sobą zapasową baterię, akumulator, dodatkowe oświetlenie czy mikrofony.

Podziel się z innymi!