/Rodzaje zabezpieczeń i alarmów do domu

Rodzaje zabezpieczeń i alarmów do domu

Jednym z najważniejszych elementów każdego domu jest system, za pomocą którego go zabezpieczamy. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy przestępcy zainteresują się naszą posiadłością. To, co możemy zrobić, to maksymalnie utrudnić im ich zadanie. Na rynku np. na http://grodno.pl/hurtownia-elektryczna-zielona-gora.html dostępne są różnego rodzaju zabezpieczenia, które pozwolą nam maksymalnie zredukować prawdopodobieństwo, że jakiemuś włamywaczowi uda się bezkarnie wedrzeć do środka mieszkania.

Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Pierwszą barierą są oczywiście drzwi. Warto zainwestować w model antywłamaniowy najwyższej klasy. Stalowa konstrukcja w połączeniu z licznymi wzmocnionymi zamkami sprawi, że nikt z łatwością nie przedostanie się przez takie drzwi. Jeśli wybierzemy model z oszkleniem, musimy zadbać, aby pokryć szkło za pomocą grubej warstwy pleksiglasu. Kolejnym elementem, który musimy poprawnie dobrać, są okna oraz ewentualnie drzwi balkonowe bądź do tarasu. Specjalne rolety antywłamaniowe lub kraty z pewnością powstrzymają nieproszonych gości. Jednakże mogą one pogorszyć wygląd zewnętrzny domu.

Osoby, dla których stanowi to problem, powinny rozważyć zakup okien pancernych z dodatkowa wzmocnionymi okuciami. Najlepszym wyborem byłyby produkty klasy P3A albo P4A. Posiadają podwójną taflę szkła wraz z kilkoma warstwami foli. Przestępcy często korzystają z różnych narzędzi, których zadaniem jest właśnie pokonanie wszelkich barier ochronnych. Aby im to dodatkowo utrudnić, wszystkie okucia okienne powinny być zabezpieczone przeciwko wyważaniu.

Jak ważny jest system alarmowy?

Jeżeli damy im wystarczająco dużo czasu, przestępcy prawdopodobnie zdołają pokonać wszystkie przeszkody stojące im na drodze. Dlatego też bardzo ważne jest jak najszybsze zawiadomienie policji o próbie włamania. Aby móc to zrobić samemu, musimy być świadomi, że coś takiego miało miejsce. Jeżeli jesteśmy w domu, to nie będzie to stanowiło problemu. Jednakże złodzieje mają to do siebie, że zazwyczaj czekają, aż właściciele opuszczą swoje miejsce zamieszkania. W takich sytuacjach nieoceniona jest obecność sprawnego systemu alarmowego.

Nawet podstawowy system alarmowy składa się z licznych elementów. Wszystkie z nich połączone są za pomocą obwodów, które będą biegły przez cały dom. Standardowym działaniem jest ich ukrywania podobnie jak w przypadku instalacji elektrycznej. Całe okablowanie będzie się znajdowało pod tynkiem i nie będzie na co dzień widoczne. Dlatego też dobrym momentem na montaż takiego systemu jest remont generalny. Miejscem, w którym możemy znaleźć tego typu sprzęt, jest na przykład hurtownia elektryczna Łódź ma ich kilka.

Pozostaje nam jedynie jego dobranie tak, aby sprawnie zabezpieczyć całą naszą posiadłość. Jeżeli nie jesteśmy pewni jak się do tego zabrać, warto skorzystać z pomocy ekspertów. Droższą alternatywą do zwykłych systemów są modele bezprzewodowe. W ich przypadku poszczególne urządzenia będą się między sobą komunikowały drogą radiową. Co więcej, istnieje sprzęt, który pozwala zakłócać ich działanie. Dlatego tez najlepiej zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli system z kablami byłby z jakiegoś powodu niemożliwy lub nieopłacalny.

Z czego składa się taki system?

Jego podstawowymi elementami są różnego rodzaju detektory i czujki, które służą do wykrywania obecności intruzów. Popularne są czujniki dualne, które działają w oparciu o dwie metody. Z jednej strony mamy pasywne detektory podczerwieni, które reagują na wszelkie zmiany w natężeniu promieniowania cieplnego. Z łatwością wykryją wszelkie żywe organizmy, które wkroczą w ich pole działania. Oprócz tego mamy również czujkę mikrofalową, dzięki której udaje się nam zmniejszyć prawdopodobieństwo fałszywych alarmów. Sercem takiego systemu jest specjalna centrala alarmowa, która przetwarza sygnały odebrane przez zamontowane detektory. Jeżeli alarm został uzbrojony, to rozpocznie ona nadawanie sygnału alarmowego. Bardziej skomplikowane modele wyposażone są w dodatkowe funkcje. Jedna z nich jest możliwość bezpośredniego skontaktowania się z policją lub firmą ochroniarską.

Podziel się z innymi!