/Rodzaje i typy drabin oraz ich zastosowanie

Rodzaje i typy drabin oraz ich zastosowanie

Drabina jest narzędziem niezwykle wszechstronnym, praktycznie każdy miał kiedyś do czynienia z jakimś jej rodzajem. Znajdziemy je na placach budowy, w domach, mieszkaniach, ogrodach, sklepach, magazynach i fabrykach. Krótko mówiąc, przyda się ona dosłownie wszędzie. Podobnie jednak jak z większością narzędzi, nie każda drabina nada się do każdego zastosowania. Na rynku znajdziemy mnóstwo przeróżnych modeli różniących się nie tylko wysokością i szerokością stopni, ale także materiałem wykonania, zabezpieczeniami i zastosowaną w produkcji technologią. Jak zatem wybrać odpowiednią?

Przegląd modeli 

W zależności od materiału zastosowanego w produkcji możemy wyróżnić drabiny aluminiowe, drewniane, stalowe, z tworzyw sztucznych oraz te wzmacniane włóknem szklanym. Podstawowym podziałem jest ten na modele wolnostojące i przystawne. W ofercie firm takich jak https://alusystems.pl/ znajdziemy jednak o wiele bardziej szczegółowo opisane propozycje.

Najpopularniejszymi rozwiązaniami są lekkie i łatwe w przenoszeniu drabiny aluminiowe. Jedno lub dwustronne modele wolnostojące sprawdzą się świetnie w domu i ogrodzie, będą także niezastąpione przy wykańczaniu wnętrz. Bardzo praktyczną propozycją są także te z podestami, na których możemy wygodnie stanąć lub postawić wiaderko z farbą. Drabiny przystawne jedno-, dwu- lub trójelementowe pozwalają na pracę na większych wysokościach, przy dachu lub elewacji. Modele przegubowe sprawdzą się świetnie w funkcji platformy roboczej lub drabiny przystawnej. Znajdziemy także drabiny dedykowane do pracy na schodach oraz wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcjonalność rozwiązań rozsuwanych i wolnostojących.

Podziel się z innymi!