/Rodzaje dźwigów, które przydadzą się na placu budowy

Rodzaje dźwigów, które przydadzą się na placu budowy

Budowa to zawsze ogromne wyzwanie, nie tylko finansowe, ale także techniczne i logistyczne. Niezależnie od tego, czy powstaje mały dom, czy wieżowiec, większość prac i ich kolejność w obu przypadkach jest podobna. Inna jest jedynie skala przedsięwzięcia. Różnią się także sprzętem, który jest wykorzystywany podczas prac.

Maszyny na placu budowy

Podczas budowy wykorzystuje się różne maszyny i narzędzia. O tych najprostszych jak łopata, młotek czy wiadro po skomplikowane maszyny, a więc koparka, spychacz, wywrotka,  do tego betoniarka lub gruszka z betonem. Jednak jednym z najważniejszych urządzeń na budowie jest dźwig. Nawet przy budowie małego domu niezbędne są prace z wykorzystaniem tego sprzętu. Jeśli poszukujemy firmy, która wypożycza taki sprzęt, to warto zajrzeć na stronę firmy Usługi Dźwigiem. Przyda się on chociażby podczas wciągania na dach elementów więźby lub stawiania tam wiązarów kratowych. W takiej sytuacji wystarczy dźwig zamontowany na samochodzie.

Dużo większe zastosowanie mają dźwigi podczas stawiania wysokich budynków. Na takiej budowie niezbędny jest na co dzień żuraw wieżowy, który dostarcza materiały budowlane na wyższe kondygnacje budynków. W odróżnieniu od dźwigów samochodowych są to maszyny zamontowane na stałe jednak o ogromnej masie udźwigu. Potrafią przenosić ładunki nawet na wysokości przekraczające 100 metrów.

Podziel się z innymi!