/Remont mieszkania – jak sprawić aby pomieszczenie wyglądało szykownie?

Remont mieszkania – jak sprawić aby pomieszczenie wyglądało szykownie?

Nikt nie lubi remontów, ale wizja doskonałego efektu wizualnego po zakończeniu prac jest świetną zachętą żeby podjąć to wyzwanie. Jeśli chcemy, by rezultaty naszych wysiłków naprawdę powalały elegancją i szykiem, musimy zapoznać się z prostymi trikami dekoratorów wnętrz. Pomogą nam one szybko zaaranżować wspaniale wyglądający salon, sypialnię, czy też gabinet. W tym przypadku powinniśmy skupić się na stylu nowoczesnym, glamour lub klasycznym. To, na który się ostatecznie zdecydujemy, zależy od tego, czy wolimy bardziej stonowane, minimalistyczne klimaty, czy też połyskliwy przepych.

Tkanina, która czyni cuda

Nie chcąc wprowadzać wielkich zmian w remontowanym pomieszczeniu, możemy postawić na meble tapicerowane, które obijemy odpowiednim materiałem. Idealnie w takiej sytuacji egzamin zda ponadczasowa skóra naturalna, jak również szlachetny aksamit bądź welur. W zależności od wybranego stylu możemy zamówić sofę o bardzo prostej linii pasującej do wnętrz nowoczesnych lub nieco fikuśnej, inspirowanej barokiem bryle sprawdzającej się w estetyce glamour. Na welurze wspaniale prezentować będą się pikowania. Dodadzą one szlachetności takiemu meblowi.

Dobrym pomysłem jest też wzbogacenie wnętrza efektownymi dziełami sztuki. Figurki, obrazy, ale także zwykłe wazony mogą nadać aranżacji zupełnie nowego wymiaru, a ciekawe, niedrogie propozycje znajdziemy na aukcjach internetowych i pchlich targach. Nie powinniśmy zapominać również o oświetleniu. Szykowne wnętrze musi być wyposażone w niebanalną lampę lub żyrandol będący główną gwiazdą projektu.

Podziel się z innymi!