/Protezy zębowe i implanty – zapewnij sobie doskonały uśmiech

Protezy zębowe i implanty – zapewnij sobie doskonały uśmiech

Proteza zębowa oraz coraz powszechniejsze implanty to najlepsza metoda na przywrócenie pięknego uśmiechu. Osoby mające duże braki w uzębieniu mogą skutecznie uzupełnić luki tylko za pomocą jednego z tych sposobów. Założenie wszczepów zębowych lub protezy nie zwalnia nas jednak z obowiązku dbania o uzębienie.

Największy mit

Wśród przeciwników implantów największym argumentem na “nie” jest ten, który mówi, że się odbarwiają. Mit ten to oczywiście nieprawda. Zarówno implanty, jak i protezy nie mogą się odbarwić, jednak bez odpowiedniej pielęgnacji, podobnie jak na prawdziwych zębach, będzie się zbierał osad. Wiele osób zapomina o ich czyszczeniu, ponieważ nie ulegają one uszkodzeniu, tak jak ząb naturalny. Dbanie o ich czystość zapewni nam jednak pewność ich estetycznego wyglądu. Dbać o sztuczne zęby i protezy warto. Ich wykonanie jest dość drogie, szczególnie jeśli chodzi o cennik implantów w Szczecinie jest podobny jak w reszcie kraju. Za implant zapłacimy ok. 3000 zł.

Dlaczego implanty są najlepsze?

Sztuczny ząb jest najlepszą metodą na uzupełnianie luk. Przede wszystkim spełnia on takie same funkcje jak ząb naturalny, dzięki czemu nie dopuszczamy do resorpcji kości żuchwy, co ma miejsce kiedy tracimy zęby. Implant nie wymaga również ingerencji w zęby sąsiadujące z nim. Bardzo popularne mostki niestety wymagają ich nadpiłowania, co skutkuje ich osłabieniem. Z tego powodu warto odwiedzić protetyka Szczecin jest do tego zabiegu doskonałym miastem.

Podziel się z innymi!