/Popularne zabawki dla zwierząt domowych – jakie wybrać?

Popularne zabawki dla zwierząt domowych – jakie wybrać?

Oprócz codziennej pielęgnacji, każde zwierzę potrzebuje przede wszystkim zabawy. Nawet krótkie chwile poświęcone naszemu pupilowi w trakcie dnia, wpłyną na jego ogólny poziom zadowolenia. Jakie zabawki warto zakupić, aby umilić czas wspólnie spędzony z naszym zwierzęciem?

Piszczące propozycje

Najpopularniejsze akcesoria dla kotów i psów to tzw. piszczałki. Są to zabawki, które pod wpływem ściskania wydają odgłosy. Może to być piłka albo też zgrabnie wykonany dodatek. Pamiętajmy, aby nie były zbyt duże i dopasowały się do pyska zwierzęcia.

Psy ucieszą się także z tzw. gryzaków, na których będą ostrzyły sobie zęby. Koty powinny mieć do dyspozycji drapaki. Te akcesoria wpływają nie tylko na poziom zadowolenia zwierząt, ale również bezpieczeństwo naszych mebli. Psie kły oraz kocie pazury są śmiertelnym zagrożeniem dla naszych drewnianych mebli. Instynktowne ostrzenie to z kolei coś, co wykonuje każdy pupil we wczesnym stadium życia.

,,Miejsce odbioru”

Małe dzieci biorą zabawki z szafy. Zwierzę musi sobie poradzić w inny sposób. Dla kota legowisko jest miejscem, w którym powinny się znajdować jego ulubione gadżety. Ciekawie prezentują się zabawki, w które wkładamy suchą karmę. Podczas turlania wydobywa się ona na zewnątrz, co skutecznie zajmuje zwierzaka.

Jak zatem widać, legowisko dla kota nie jest tylko miejscem wypoczynku. Można uznać je za własny kąt dla zwierzaka. Człowiek posiada prywatną szafkę, nasz pupil powinien mieć prywatne legowisko. Im szybciej przyzwyczaimy go do tego luksusu, tym lepiej wykorzysta ów przestrzeń.

Podziel się z innymi!