/Pasek czy szelki?

Pasek czy szelki?

Elegancki mężczyzna z klasą zawsze zakłada odpowiednio dobrany pasek do spodni. W niektórych sytuacjach, lepiej jednak sięgnąć po szelki, dodające całej stylizacji właściwego charakteru. Które z tych akcesoriów, lepiej się więc sprawdzi przy codziennym doborze odpowiedniego ubioru?

Zalety paska do spodni

Pasek do spodni jest zdecydowanie dużo częściej występującym dodatkiem u mężczyzn. Noszony zarówno w celu podtrzymania spodni na miejscu, jak i ze względów estetycznych jest idealnym wykończeniem danej stylizacji. Przyjęło się, że najelegantszy jest skórzany pasek męski o właściwej długości dopasowany kolorystycznie do butów. Dodatek ten sprawdza się głównie przy garniturach, jeansach i sztruksach. Odradza się za to, stosowania go do fraków, smokingów czy spencerów.

Jak dobrać idealne szelki?

Wybór odpowiednich szelek nie należy do najłatwiejszych. Mimo, iż współcześnie nie są one tak popularne jak kiedyś, nadal do niektórych strojów stają się wręcz obowiązkowym elementem. To akcesorium powinno być noszone do kamizelki oraz wszelkich formalnych strojów. Dobrze dobrane szelki powinny być wykonane z nierozciągliwej wełny, żakardu lub bawełny ze skórzanymi wykończeniami. Najlepiej, aby barwą nie odbiegały od koloru podkoszulka. Szelki spełniają też swoją rolę lepiej od paska, ze względu na to, że nie wbijają się w ciało podczas siedzenia, co często zdarza się przy noszeniu paska. Aby poprawnie założyć szelki, należy umieścić je na ramionach za pomocą tak zwanych żabek, połączyć z tyłu w jeden pasek i odpowiednio zszyć na łączeniu.

Szukasz eleganckiej skórzanej galanterii? Sprawdź ofertę na stronie: https://polskagalanteria.pl/

Podziel się z innymi!