/Parametry dobrych odkurzaczy

Parametry dobrych odkurzaczy

Wybór odpowiedniego odkurzacza to bardzo ważne zadanie, ale zarazem trudne zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych parametrach, a przed jego zakupem warto zapoznać się z nimi. Dzięki temu otrzymamy pewność, że zakupione urządzenie będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. 

Najważniejsze elementy

Jednym z najistotniejszych parametrów odkurzacza, na który trzeba zwrócić uwagę jest moc ssania. Informuje ona o tym, z jaką siłą będzie on wciągał zanieczyszczenia. Im jest ona wyższa, tym odkurzacz lepiej poradzi sobie nawet z dużymi zabrudzeniami. Najbardziej wydajne modele powinny posiadać moc oscylującą na poziomie około 500 Air Watt. Powinien on także posiadać dobrej jakości filtry, które będą filtrowały powietrze i usuwały z niego zanieczyszczenia oraz alergeny. Takie filtry znaleźć można na stronie https://otoworki.pl/Filtry-do-odkurzaczy-Karcher-c83. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików oraz domów i mieszkań, w których mieszkają małe dzieci. Istotnym parametrem jest także klasa energetyczna. Nowoczesne modele są bardzo energooszczędne, dzięki czemu nie generują dużych kosztów.

Wybierając odkurzacz, warto także zwrócić uwagę na jego głośność, która powinna oscylować w granicach 60 dB, dzięki czemu jego praca będzie cicha i komfortowa. Jeśli decydujemy się na wersję przewodową musi posiadać kabel o odpowiedniej długości, aby podczas odkurzania nie trzeba było go ciągle wpinać do innego kontaktu. W przypadku urządzeń bezprzewodowych bardzo istotna jest jego waga. Im mniejsza, tym łatwiej będzie go przenosić.

Podziel się z innymi!