/Osuszanie budynków – dlaczego warto się na to zdecydować

Osuszanie budynków – dlaczego warto się na to zdecydować

Zalany dom to bardzo niekorzystna sytuacja dla wszystkich mieszkańców. Nie tylko z tego powodu, że mamy straty w mieniu, ale również dlatego, że może dojść do uszkodzenia samej konstrukcji budynku. Czasami przy niewielkich zalaniach, gdy nie zamokły nam meble ani podłogi, zapominamy o sytuacji gdy woda opadnie. Tymczasem jest to bardzo niedobre działanie, ponieważ wilgoć utrzymuje się w murach jeszcze przez bardzo długie tygodnie.

Nie ryzykujemy

Jeśli nie chcemy podejmować ryzyka, polegającego na osłabieniu fundamentów oraz ścian nośnych z powodu długotrwałego utrzymywania się wilgoci, warto skorzystać z usług firmy oferującej osuszanie budynków Katowice mają bardzo wiele przedsiębiorstw, które świadczą wyżej wymienione usługi. Warto z nich skorzystać, gdy zauważymy w naszej piwnicy wodę. Usuwanie wilgoci ze ścian i fundamentów jest dzisiaj bardzo łatwe, wykonuje się to metodą ultradźwiękową lub za pomocą prądu elektrycznego. Nie ma konieczności rozkuwania murów ani niszczenia czegokolwiek.

Koszty operacji

Od przeszło dekady koszty osuszania domów znacznie spadły. Sprzęt jest tańszy, dostępny często z drugiej ręki, co pozwala firmom pobierać o wiele mniejsze opłaty od klientów. Osuszanie po zalaniu budynków w Gdyni można wykonać praktycznie od ręki i już za bardzo niewielkie pieniądze. Tym bardziej nie powinniśmy więc ryzykować tym, że wilgoć będzie utrzymywać się w ścianach i fundamentach przez bardzo długi czas. Mogłoby to doprowadzić do ich osłabienia, pęknięć, a także pojawienia się grzyba, którego bardzo trudno jest usunąć.

Podziel się z innymi!