/Obszary doradztwa międzynarodowych kancelarii prawnych

Obszary doradztwa międzynarodowych kancelarii prawnych

Przedsiębiorcy działający na rynku międzynarodowym muszą stosować się do obowiązującego prawa, bo w przeciwnym razie mogą ich spotkać poważne konsekwencje – łącznie z koniecznością zamknięcia działalności, a nawet karą więzienia. Dlatego też bardzo często nawiązują współpracę z profesjonalnymi kancelariami. Zatrudnieni w nich specjaliści doskonale znają się na kwestiach związanych z prawem gospodarczym i podatkowym, służąc pomocą na każdym etapie funkcjonowania biznesu. Godna polecenia jest w szczególności międzynarodowa kancelaria ATM.legal, ceniona przez klientów za wyjątkową rzetelność oraz skuteczność.

Kompleksowa obsługa prawna to klucz do sukcesu na mocno konkurencyjnym rynku

Międzynarodowe kancelarie prawne doradzają klientom przede wszystkim w zakresie inwestycji zagranicznych. Chodzi m.in. o opracowywanie i wdrażanie projektów, tworzenie zaawansowanej struktury organizacyjnej, sporządzanie wszelkich umów, pozyskiwanie zezwoleń i koncesji czy kontaktowanie się z odpowiednimi organami administracyjnymi. Drugim istotnym punktem działalności takich kancelarii jest pomoc w wyborze stosownej formy prawnej, tworzeniu podmiotów zależnych (takich jak choćby spółki, oddziały, przedstawicielstwa czy fundacje), obsłudze zgromadzeń wspólników, dostosowywaniu statutów do aktualnych warunków gospodarczych, a także realizacji przekształceń spółek.

Pozostałe obszary, w których usługi omawianych firm okazują się niezbędne to m.in.: dobrowolne fuzje oraz przejęcia, skomplikowane umowy handlowe, kwestie dotyczące podatków, działalność reklamowa (zwłaszcza weryfikacja nieuczciwych praktyk rynkowych), ochrona danych osobowych, system Compliance, własność intelektualna i rozwiązywanie sporów sądowych. Jeśli zależy nam na skutecznej pomocy w wyszczególnionych sprawach, koniecznie nawiążmy współpracę z kancelarią, taką jak https://atm.legal/pl/.

Podziel się z innymi!