/Objawy nerwicy i jak sobie z nią radzić

Objawy nerwicy i jak sobie z nią radzić

Nerwica to typ zaburzenia, którego nie można lekceważyć. Wpływa zarówno na życie prywatne, jak i zawodowe. Może mieć podłoże biologiczne (np. nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego), lub społeczne (np. stres w pracy). Skuteczna diagnoza może być początkiem odpowiedniego leczenia.

Czy to nerwica?

Już sama nazwa „nerwica” sugeruje, czego może dotyczyć. Zygmunt Freud opisywał ją, jako chorobę psychiczną, charakteryzującą się występowaniem bardzo silnego lęku. Dziś termin „nerwica” jest określeniem, które powoli wycofuje się z użytku medycznego, zastępując je „zaburzeniami lękowymi”. Jakie są objawy tych zaburzeń? 

-trudności z oddychaniem – uczucie duszności,

-kołatanie serca,

-ucisk w klatce piersiowej,

-uczucie długotrwałego zmęczenia a momentami silnego pobudzenia,

-nadmierne pocenie się,

-suchość w ustach,

-bóle głowy,

-bóle brzucha,

-nudności, wymioty, ból żołądka.    

Czy z nerwicą można żyć?

Oczywiście, pytanie tylko po co? Odczuwanie nieuzasadnionego lęku i związanych z nim objawów somatycznych, wpływa negatywnie na komfort życia. Nerwicę warto leczyć. Pomagają w tym lekarze: psychologowie, psychiatrzy i terapeuci. Leczenie przyjmuje formę psychoterapii, czasami potrzebne jest również wprowadzenie leków. Istnieją poradnie, których jednym z zadań jest pokonanie przez pacjenta stanów lękowych. Jeżeli chodzi o leczenie nerwic Warszawa jest miastem, w którym łatwo znaleźć pomoc. Chorych zainteresuje informacja na stronie https://in-altum.com/oferta/nerwica. Warto dbać o swoje zdrowie psychiczne i gdy jest taka potrzeba, zwrócić się o pomoc do specjalistów. Równowaga umysłowa oraz związane z nią dobre samopoczucie, spokój i wiara w siebie, pomogą pokonać życiowe trudności.

Podziel się z innymi!