/Niezawodne metody nauki angielskiego dla dzieci

Niezawodne metody nauki angielskiego dla dzieci

Dla wielu rodziców nauka z dzieckiem w domu jest dużym wyzwaniem. Dzieci są zniechęcone, a rodzicom brakuje wiedzy na temat sprawdzonych i skutecznych metod, jakimi można się posłużyć, aby zmotywować najmłodszych do nauki. Ważne jest również, aby nauka była przyjemna, ale i efektywna, przynoszące realne wyniki.  W przypadku nauki języka angielskiego, wręcz dręczymy dzieci, aby zapamiętywały kolejne, tak trudne przecież dla nich, nowe słówka. Jak zmienić metody i uczynić pracę z naszymi najmłodszymi dziećmi zabawą, do której chętnie będą wracać?

Nauka w formie zabawy

Dobrym rozwiązaniem są książki dla przedszkolaków po angielsku. Nie muszą one jednak być formą podręcznika. Niech traktują o aspektach życia, jakie interesują dzieci. W wieku przedszkolnym mogą być to części ciała, przygody ich ulubionych bohaterów. Popularne są też nowoczesne książki w języku angielskim, skierowane do przedszkolaków, mówiące o  ich obowiązkach, przywilejach, pomysłach na zabawę. Taka metoda poszerzy wiedzę, na temat otaczającego świata, którego dzieci są bardzo ciekawe, jednocześnie pozwoli na zapamiętanie przez nich kilku słówek w obcym języku. Z czasem, w miarę czytania coraz nowszych dzieł przez rodziców, zasób angielskich słówek u przedszkolaków będzie się zwiększał.

Ważny jest zakup odpowiednio opracowanych książeczek służących takiemu właśnie nauczaniu, czego przykładem są te dostępne na stronie https://bookids.pl . Na zakończenie warto dodać, że tekst w takich książkach, musi być równocześnie urozmaicony wieloma kolorowymi ilustracjami.  Dla przedszkolaka to właśnie obrazki stanowią o tym, czy książeczka będzie dla nich atrakcyjna.

Podziel się z innymi!