/Narzędzia pneumatyczne czy elektronarzędzia ?

Narzędzia pneumatyczne czy elektronarzędzia ?

Korzystanie z narzędzi znacząco usprawnia wykonywanie prac. Są one w efekcie nie tylko szybsze, ale również mniej energochłonne. Z tego tytułu, nikogo nie powinna dziwić popularność elektronarzędzi czy też urządzeń pneumatycznych. Czym jednak kierować się przy ich zakupie?

Cena…

Przyjęło się, że narzędzia pneumatyczne są droższe. To dosyć dziwny wniosek, który skutecznie negują badania rynkowe. Różnice występują, ale nie są znaczne. Głównie widzimy je przy instalacji sprężonego powietrza. Podkreślić trzeba jednak, iż eksploatacja narzędzi pneumatycznych należy do tańszych od swoich odpowiedników. W efekcie, po pewnym czasie różnica się niweluje.

Trwałość

Ogólna tendencja mówi o większej trwałości narzędzi pneumatycznych. Przydadzą się zatem w miejscach, gdzie będziemy ich użytkować regularnie. Wraz z ilością powtórzeń, rośnie sensowność zakupu tego typu narzędzi. W warsztatach spotykamy się zazwyczaj z licznymi naprawami, dlatego też narzędzia pneumatyczne spotkamy równie często. Im większy warsztat, tym bardziej opłaca się zakup tego typu akcesoriów.

Przeznaczenie

Cały czas wspominamy o warsztatach. Pamiętać jednak należy o użytku indywidualnym. W każdym domu znajdziemy wiele urządzeń wspomagających pracę. Elektronarzędzia okażą się tu mniej kłopotliwe. Do ich działania nie potrzeba bowiem sprężonego powietrza. Jeżeli zatem poszukujemy sprzętu stricte domowego, zwróćmy swoją uwagę na elektronarzędzia. Posiadają co prawda mniejszą moc, ale idealnie sprawdzą się przy domowych pracach.

Artykuł napisany we współpracy z Geko Polska – sklepem internetowym oferującym szeroki wybór narzędzi, pędzli do malowania itp.

Podziel się z innymi!