/Najważniejsze akcesoria do drona

Najważniejsze akcesoria do drona

Część producentów bezzałogowych statków powietrznych oferuje swoje urządzenia w kilku wersjach. Najczęściej są to drony z podstawowymi akcesoriami oraz modele z dodatkowymi peryferiami. Które z nich są najbardziej użyteczne?

Które akcesoria do dronów przydają się najczęściej?

Praktycznie wszystkie bezzałogowe statki powietrzne są wyposażone w pojemne akumulatory litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. Maksymalny czas lotu przeważnie zawiera się w zakresie od kilku do kilkudziesięciu minut. Jest to spowodowane dużym zapotrzebowaniem na energię, dlatego najważniejszymi akcesoriami są dodatkowe baterie. Zaawansowani użytkownicy dronów mają w zapasie nawet kilka sztuk, dzięki którym mogą używać urządzenia w sposób ciągły.

Drugim, niezwykle ważnym dodatkiem jest szybka ładowarka, umożliwiająca jednoczesne uzupełnianie energii w kilku ogniwach. Czas potrzebny na całkowite naładowanie jednej baterii zależy m.in. od jej pojemności. Ładowanie każdej baterii osobno, w praktyce okazuje się bardzo uciążliwe i czasochłonne, a co najważniejsze, wymusza przerwy w pracy urządzenia. O innych akcesoriach można dowiedzieć się więcej na worldofrcdrones.com.

Podziel się z innymi!