/Najbardziej przydatne meble do łazienki

Najbardziej przydatne meble do łazienki

Aranżacja łazienki stanowi spore wyzwanie i opiera się w dużej mierze na wyborze większych sprzętów, takich jak kabiny prysznicowe, wanny, sedesy czy umywalki. Funkcjonalność tego pomieszczenia uzależniona jest jednak również od miejsca na przechowywanie akcesoriów. W związku z tym, potrzebne są tam także meble. Jakie będą najbardziej przydatne? 

Szafki

Z pewnością niezwykle użyteczne będą meble z zamykaną przestrzenią, a więc szafki. Można w nich przechowywać kosmetyki, produkty kosmetyczne, ale również urządzenia takie golarki elektryczne czy suszarki do włosów. Jeśli wystarczy miejsca, to można tam także schować środki czystości bądź zapasowe ręczniki i rolki papieru toaletowego. Tego typu meble występują w różnych wariantach, od wersji na podłogę, po takie wiszące. Wybór poszczególnych rozwiązań oraz ilość takich elementów należy dobrać zależnie od wolnej przestrzeni, którą ustala się po rozmieszczeniu w łazience głównych sprzętów. Dobrym pomysłem będzie też szafka podumywalkowa, dzięki której można wykorzystać powierzchnię, która w przeciwnym razie byłaby prawdopodobnie niezagospodarowana. 

Półki wiszące

Kompletując wyposażenie łazienek warto pomyśleć również o półkach wiszących. Zajmują one mniej miejsca niż szafki, a stworzą dodatkową przestrzeń do odkładania tam podręcznych rzeczy. Mogą się przydać szczególnie w pobliżu lustra, dzięki czemu można tam postawić szczoteczkę do zębów, grzebień czy podstawowe kosmetyki, które są potrzebne każdego dnia i często korzysta się z nich w pośpiechu. Półki umieszczone w innym rejonie pomieszczenia z powodzeniem posłużą z kolei choćby jako miejsce na ręczniki dla gości.

Podziel się z innymi!