/Nadruki na kartach plastikowych

Nadruki na kartach plastikowych

Nadruki na kartach plastikowych

W systemie bibinet istnieje możliwość personalizowania kart plastikowych, służących w nim jako transpondery/identyfikatory. Karty są elementami pasywnymi i działają na częstotliwościach odpowiednich dla danego kontrolera lub systemu, a ich zaletą jest między innymi prostota budowy umożliwiająca naniesienie na jej powierzchnię druku retransferowego. W systemie bibinet można wykorzystać karty z wybranym nadrukiem jako działanie marketingowe i zabezpieczające.

Jak są wykonane nadruki na kartach plastikowych?

Do personalizowania kart plastikowych stosuje się druk retransferowy, którego największą zaletą jest fotograficzna jakość wydruku. W tym rodzaju druku wykorzystuje się proces sublimacji i resublimacji oraz film retransferowy, co w efekcie pozwala stworzyć wydruk pozbawiony marginesów i niezadrukowanych krawędzi. Dużą zaletą tego typu druku w przypadku systemu bibinet jest możliwość pokrycia obrazem powierzchni z wystającym chipem stykowym. Grafika jest wykonana w pełnym kolorze, a barwy są stabilne i zachowują swoją estetykę. Nadruki na kartach plastikowych są bardzo szczegółowe i doskonale nasycone.

Nadruki na kartach plastikowych – funkcje marketingowe

Spersonalizowane karty zbliżeniowe pozwalają na zaakcentowanie przynależności pracownika do danego przedsiębiorstwa i traktowanie karty jako elementu pracowniczego uniformu. Wybranie na nadruk logotypu marki i jej wizualnego przesłania pozwala na stworzenie bardzo atrakcyjnych aplikacji. Klienci decydujący się na pokrycie kart nadrukiem wybierają zazwyczaj motyw przewodni marki w postaci kolorystyki, logotypu lub stylu, po czym dokładają do nich także informacje dodatkowe.

Zazwyczaj są to numery telefonów, często infolinie przeznaczone typowo dla pracowników w celu uzyskania pomocy, a także dane teleadresowe głównej siedziby. Warto wiedzieć, że każdy pracownik jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojej karty, dlatego powinno się je zaprojektować w taki sposób, aby nie pomyliła się z żadną inną. Można na nich zastosować także indywidualne dane identyfikacyjne, co jednak łączy się z wadą w postaci konieczności wymiany w przypadku zwolnienia pracownika lub dodruk nowej karty po zatrudnieniu. W miejsce takiego rozwiązania lepiej na karcie umieścić bieżące stanowisko zatrudnionego.

Dlaczego bibinet jest systemem wartym szczególnej uwagi?

System kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibinet jest jednym z najbardziej zaawansowanych na rynku, a jego głównym celem jest możliwość sterowania otwieraniem drzwi i zapisywania tych informacji w buforze sprzętu. Co ważne, bufor może mieć pojemność nawet 65 000 rekordów, a w jego pamięci znajduje się miejsce na 10 000 pojedynczych kart zbliżeniowych. Dzięki możliwości sterowania urządzeniami zewnętrznymi za pomocą wyjść przekaźnikowych, system bibinet jest także zabezpieczeniem pomieszczeń z wrażliwymi danymi przed osobami nieupoważnionymi do wstępu. Co więcej, każdy kontakt transpondera powoduje zapisanie tej sytuacji, wraz z danymi identyfikacyjnymi pracownika i konkretną godziną.

Nadruki na kartach plastikowych służą do spersonalizowania transponderów w sposób odpowiedni dla danej marki. Zobacz koniecznie naszą ofertę.

Podziel się z innymi!